کد خبر: 335318 A

مدیرعامل شرکت پست مطرح کرد:

ایلنا: مدیرعامل شرکت پست گفت: استان تهران پیشران شبکه پستی است و پست این استان نیمی از ترافیک و درآمد و 80 درصد حساسیت شبکه را به خود اختصاص داده است .

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهندس مهری، رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پست، در جلسه ارزیابی عملکرد استان تهران و مناطق پستی اظهار داشت: اصلاح ساختار و بازنگری در تمامی بخش ها به ویژه در فرایندهای عملیات پستی و ارسال امانات،کاهش مدت زمان سیر مرسولات و ارتقای کیفیت خدمات باید از اولویت های کاری مدیران و کارکنان مجموعه باشد.

وی افزود: ایجاد و توسعه بازار الکترونیک، پست مالی و  پست لجستیک مهمترین ماموریت های شبکه پستی است.

رییس هیات مدیره سپس با اشاره به شعار سال جاری پست با عنوان "پست هوشمند در خدمت مردم" تاکید کرد: هوشمندی در ارائه خدمات به معنای بهره وری بالا، ارتقای کیفیت، استفاده از ظرفیت ها و توان بخش خصوصی، داشتن تفکر شرکتی و در یک کلام انتخاب پست به عنوان انتخاب اول مردم می باشد.

وی با تاکید بر اینکه انتظار از پست و دستیابی به  اهداف آن فراتراز آن چیزی است که محقق شده بیان داشت: معتقدیم که باید همواره یک  فاصله معناداری بین درآمد و هزینه وجود داشته باشد.

مهندس مهری با اشاره به وجود حجم بالای مرسولات از مبادی دیگر از جمله ترمینال ها، فرودگاه ها و غیره بیان داشت: این حجم مرسولات در این مبادی نگران کننده است و با اصلاح فرایند ها، نوآوری و خلاقیت می توانیم حجم بالایی از این ترافیک را جذب شبکه نماییم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر دفاتر پیشخوان و کافی نت ها به عنوان رقبای شبکه، بازار نسبتاً خوبی را به خود اختصاص داده اند تصریح کرد: با این حال هنوز به نیاز مردم توجه کافی نمی شود و کیفیت را از منظر خودمان تعریف می کنیم.

وی با بیان این که با توسعه شبکه های الکترونیکی در آینده بخش عمده ای از ترافیک سرویس های قراردادی نظیر خدمات اجتماعی و شهروندی از دست خواهد رفت تاکید کرد: اگر نتوانیم با آینده نگری سرویس های جدیدی را طراحی کنیم و جایگزین های مناسبی را معرفی کنیم درآمدهای شبکه با کاهش چشمگیری مواجه خواهد شد.

مهری ادامه داد: جهت گیری سرمایه گذاری ها باید در راستای ارتقای کیفیت، کاهش هزینه، افزایش درآمد و افزایش ترافیک باشد.

 وی برلزوم نگرش سیستمی به تمامی امور و فعالیت ها تاکید کرد و گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در مورد پرداخت ها در برخی از مناطق صورت گرفته که باید توسعه پیدا کند.

رییس هیات مدیره پست  افزود: حتی 80 درصد نظارت ها هم باید به صورت سیستمی انجام شود که ضروری است در این رابطه ابزار ها و زیرساخت های لازم فراهم شود.

در پایان مدیرعامل شرکت پست بر لزوم تامین زیرساخت های پستی و تجهیزات مورد استفاده در شبکه، هم راستا با پست های بزرگ دنیا، در جهت ارائه کالا و خدمات و متناسب با این ماموریت جدید، تاکید کرد.

 

 

استان تهران بخش خصوصی ترافیک درآمد لجستیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر