کد خبر: 324875 A

از صبح امروز به دلیل وزش بادهای تند و کاهش دید در آبهای خلیج فارس ، فعالیت شناور ها در بنادر غرب استان هرمزگان ممنوع و لنگرگاه های غربی به حالت تعطیلی در آمده است.

به گزارش ایلنا از مانا، مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه اظهار داشت: صبح امروز به دلیل وزش بادهای تند و طوفانی شدن دریا، لنگرگاه بندر لنگه تعطیل شد.
محمود صابری گفت: پیش بینی می شود تا ساعاتی دیگر سایر بنادر غرب استان شامل بنادر آفتاب، کیش و چارک نیز تعطیل شوند.
این مقام مسئول در اداره بنادر و دریانوردی استان هرمزگان بر رعایت نکات ایمنی در سفرهای دریایی تاکید کرد و از شناورها درخواست کرد تا اطلاع ثانوی از دریاروی جلوگیری به عمل آورند.
وی اذعان داشت: در صورت مناسب شدن شرایط آب و هوایی، فعالیت مجدد شناورها در بنادر غرب هرمزگان از سرگرفته خواهد شد.
صابری از هموطنانی که قصد سفر دریایی از طریق بنادر غرب استان به مقصد جزیره کیش را دارند، خواست تا اطلاع ثانوی که شرایط مناسب جوی برای تردد شناورهای مسافری برقرار می شود، سفر خود را به تعویق بیندازند. 
به گفته وی، بیش از 95 درصد کل ترددهای دریایی کشور از طریق بنادر ده گانه مسافری استان هرمزگان انجام می شود که بیشتر ترددها از بندرعباس به جزیره قشم و از بنادر غرب استان همچون چارک و آفتاب به مقصد جزیره کیش است. 
مدیراداره بنادر و دریانوردی بندر لنگه از مسافران و شهروندان خواست تا زمان بازگشایی بنادر غرب هرمزگان از مبادی غیر مجاز و با شناورهای غیر استاندارد تردد نداشته باشند. 
محدودیت ترددهای دریایی از سوی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان هر ساله به دلیل وزش باد محلی "نأشی" (نعشی) در فصل پاییز و زمستان(دوره زمانی رونق سفرهای دریایی) اعمال می شود تا سلامتی جان مسافران و گردشگران به مخاطره نیفتد.
استاندارد خلیج فارس مسافران بنادر هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر