کد خبر: 322458 A

با حضور زنجیره تامین و شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو

ایلنا: در این نمایشگاه شرکت طراحی و تامین قطعات ایران خودرو – ساپکو - ، شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو – ایساکو - و شرکت تام ایران خودرو دستاوردهای خود را در سالن های 40 و 41 ( خلیج فارس ) به نمایش در آورده اند.

به گزارش ایلنا، این نمایشگاه که بیش از 800 شرکت داخلی و خارجی فعال در زمینه صنعت قطعه سازی از 20 کشور جهان در آن شرکت کرده اند، تا 28 آبان از ساعت 9 تا 16 پذیرای دیدارکنندگان است.

در نمایشگاه امسال برای نخستین بار، نمایندگان معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری شامل ستاد فناوری نانو، صندوق نوآوری و شکوفایی و فن بازار ملی در کنار ساپکو حضور دارند و خدمات خود در خصوص شناسایی، ارزیابی و حمایت از شرکت‏های دانش بنیان را معرفی کرده اند.

برگزاری کارگاه‏های آموزشی با هدف تبادل تجارب و دانش تخصصی در حوزه‏های مختلف صنعت قطعه‏سازی از نوآوری‏های ساپکو در نمایشگاه دهم است. در این زمینه و با حضور مدیران و کارشناسان برجسته ساپکو، چهار کارگاه تخصصی با محورهای کیفیت شامل چگونگی تهیه شناسنامه کیفی قطعات و نحوه محاسبه عملکرد کیفی سازندگان، FireWall ، QC-Story و 8D & Reactivity برگزار می شود.

فرآیند مدیریت خرید قالب و ابزار، پروسه گرین‏کاری قالب‏های تزریق پلاستیک، فرآیند سرد و گرم کردن سریع قالب برای رفع عیوب قطعات تزریقی پلاستیکی، فرآیند نمونه‏سازی سریع قطعات همراه با معرفی نرم‏افزار شبیه سازی Autoform از دیگر کارگاه‏های آموزشی ساپکو در دهمین نمایشگاه بین‏المللی قطعات، لوازم و مجموعه‏های خودرو تهران است.

شایان ذکر است، ساپکو ضمن ارایه آخرین فناوری های قطعه سازی، استفاده از فضای دوران پساتحریم و مذاکره با قطعه سازان صاحب نام جهان را از اهداف اصلی خود قرار داده است.  

 

 

ایران خودرو خدمات پس از فروش خلیج فارس قطعه سازان نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر