کد خبر: 318958 A

گمرک:

گمرک ایران حجم تجارت خارجی کشور در هفت ماهه نخست امسال را 48 میلیارد و 208 میلیون دلار اعلام کرد که بر این اساس، میزان واردات 21.9 درصد و صادرات 15.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

به گزارش روز سه شنبه ایلنا از روابط عمومی گمرک ایران، واردات کشورمان در مدت یاد شده به 24 میلیارد و 77 میلیون دلار رسید که این میزان 21.9 درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.

همچنین در هفت ماهه نخست امسال میزان صادرات غیرنفتی کشورمان به 24 میلیارد و 131 میلیون دلار رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 15.9 درصد کاهش داشت.

اقلام عمده صادرات غیرنفتی در مدت یاد شده شامل گازهای نفتی و هیدروکربورهای گازی شکل، پروپان مایع شده و قیر نفت بوده وعمده ترین خریداران کالاهای صادراتی کشورمان هم به ترتیب چین، عراق، امارات متحده عربی، هند و افغانستان بوده اند.

عمده واردات کشورمان هم به ترتیب به ذرت دامی با سهم 3.38 درصدی از کل ارزش واردات، دانه گندم بجز گندم دامی و لوبیای سویا هر کدام با 2.9 درصد و برنج و کنجاله سویا هر کدام با 1.84 درصد اختصاص دارد که به ترتیب از کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره جنوبی، ترکیه و هند وارد کشور شده است.

ایران تجارت دلار نفت واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر