کد خبر: 306441 A

نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان با حضور مقامات بلندپایه دولتی و با شعار «روستا، کانون تولید و ارزش‌آفرینی» 13 تا 17 مهرماه برگزار می‌شود.

نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان با حضور مقامات بلندپایه دولتی و با شعار «روستا، کانون تولید و ارزش‌آفرینی» 13 تا 17 مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، ادریس مازندرانی رییس ستاد برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان در گفت‌وگو با پایگاه خبری سازمان توسعه تجارت، با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه با هدف افزایش سطح کیفی زندگی روستایی، افزایش سهم روستاییان در اقتصاد کشور و جلوگیری از افزایش پدیده شوم مهاجرت روستاییان به شهرها برپا خواهد شد.

وی با تاکید بر تلاش‌های دولت تدبیر و امید در راستای اقتصاد مقاومتی برای ارتقای سطح کیفی روستاها و توانمندسازی روستاییان، اضافه کرد: نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان به منظور تحقق شعار دولت در ارتقای سهم روستاییان برنامه‌ریزی شده است تا علاوه بر اینکه تولیدات روستایی را وارد چرخه اقتصادی کشور کند، روستاییان را نیز به رقابت سازنده ترغیب نماید.

مازندرانی با تاکید بر حمایت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در برپایی این نمایشگاه، خاطر نشان کرد: رویکرد اصلی در برگزاری این نمایشگاه، بهبود اقتصاد روستا است چراکه اگر روستا از نظر کیفی ارتقا یابد، تاثیر مستقیم و مثبتی بر کیفیت محصولات روستا خواهد گذاشت.

وی در تشریح چگونگی برگزاری نمایشگاه توانمندی روستاییان گفت: این نمایشگاه در 11 هزار متر مربع شامل 7 هزار متر مربع فضای سرپوشیده و 4 هزار متر مربع فضای باز دایر می‌شود و 9 اقلیم روستایی کشور در این نمایشگاه بازنمایی شده که علاوه بر نوع زندگی روستایی، محصولات و مصنوعات روستاهای کشور را نیز معرفی می‌کند.

رییس ستاد برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان ادامه داد: غرفه‌هایی که در فضای باز مستقر هستند محل نمایش تولیدات و محصولات روستایی، غذا و صنایع دستی روستا است و فضای داخلی نیز به فضای تخصصی اختصاص یافته که نمایندگان سازمان‌های دولتی، NGOها و مراکز خدمات‌رسان در آن حضور دارند و به هم‌اندیشی و ارائه راهکارهایی در مورد چگونگی توسعه روستا و سهم‌دهی به روستاییان در اقتصاد کلان کشور می‌پردازند.

وی با اشاره به 15 مهر که به نام روستا ثبت شده است، افزود: همزمان با این نمایشگاه، روز 15 مهر همایش روز روستا در محل سالن اجلاس سران با حضور مسئولان دولتی و 1200 تن از نخبگان، هنرمندان، کارآفرینان و افراد فعال و نمونه روستایی برگزار خواهد شد.

رییس ستاد برگزاری نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان در پایان با تاکید بر اینکه این نمایشگاه محل مناسبی برای حضور تولیدکنندگان، صادرکنندگان، فعالان اقتصادی و مسئولان دولتی است، ابراز امیدواری کرد برگزاری چنین نمایشگاهی تاثیر مثبتی بر افزایش سرمایه‌گذاری در روستاها داشته باشد.

اقتصاد کشور تجارت نخبگان روستا فعالان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا