کد خبر: 303236 A

بازارهای اروپا و آسیا در انتظار نفت ایران

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران گفت: تلاش می شود میزان صادرات نفت ایران به اسپانیا به سطح پیش از اعمال تحریمها یعنی ٢٠٠ هزار بشکه در روز برسد.

به گزارش ایلنا، سیدمحسن قمصری در حاشیه دیدار صبح امروز (دوشنبه، ١٦ شهریورماه) بیژن زنگنه، وزیر نفت و خوزه مانوئل سوریا لوپز، وزیر صنعت انرژی و گردشگری اسپانیا با اشاره به این که مذاکره با اسپانیا برای فروش نفت پیش از دیدار امروز آغازشده بود، درباره میزان صادرات نفت به این کشور پس از لغو تحریمها گفت: هنوز به رقم خاصی برای صادرات به این کشور نرسیدیم.

وی با بیان این که پیش از اعمال تحریمها ایران ٢٠٠ هزار بشکه نفت به این کشور صادر می کرده است، تصریح کرد: میزان صادرات نفت به اسپانیا بعد از لغو تحریمها بستگی به شرایط دارد ولی شاید بتوان رقم پیش از اعمال تحریمها را محقق کرد.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران درباره این که با برداشتن تحریمها و افزایش تولید ٥٠٠ هزار بشکه ای نفت ایران در نخستین گام، اولویت صادرات نفت ایران چه بازارهایی خواهد بود، گفت: تلاشمان تنوع در صادرات نفت است؛ همانطور که قبل از تحریمها اروپاییها از جمله مشتریان نفت ایران بودند بعد از تحریمها نیز اینگونه خواهد بود.

قمصری افزود: با افزایش ٥٠٠ هزار بشکه تولید نفت ایران، صادرات این میزان نفت در بازارهای اروپا و آسیا تقسیم خواهد شد.

اسپانیا ایران صادرات نفت نفت اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا