کد خبر: 297139 A

معاون پشتیبانی سازمان صنایع کوچک خبر داد:

معاون پشتیبانی و منابع انسانی سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرکهای صنعتی از بهره برداری 48 ناحیه و شهرک صنعتی در سراسر کشور در سال جاری خبرداد.

به گزارش ایلنا، هوشنگ فرجی شب گذشته در حاشیه مراسم از کتاب جامع اطلاعات صنایع کوچک چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: ایجاد این نواحی و زیرسازی این شهرکها از دو سال گذشته در دستور کار سازمان صنایع کوچک قرار گرفته است.

فرجی کمبود نقدینگی را عمده مشکل صنایع کوچک کشور عنوان کرد و بیان داشت: دولت در نظر دارد در صورت امکان حدود 100هزار میلیارد ریال از محل هدفمندی یارانه ها برای حل مشکل نقدینگی به صنایع کوچک اختصاص دهد.

وی همچنین افزود: حدود 20هزار میلیارد ریال نیز در اختیار صندوق صنعت و معدن کشور برای ارائه تسهیلات به واحدهای دارای مشکل اعتبار قرار می گیرد .

وی رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار را از اولویتهای اصلی دولت یازدهم در سال جاری برشمرد و گفت: دولت تدبیر و امید با ایجاد زیرساختها و کیفی سازی در شهرکهای صنعتی حمایتهای ویژه ای از صنایع کوچک داشته است .

هوشنگ فرجی ادامه داد: سازمان صنایع کوچک نیز به عنوان متولی اصلی حمایت از این صنایع به دنبال افزایش حمایتهای قانونی، رفع موانع کسب و کار و تسهیل فضای اشتغال است .

وی از تفاهم سازمان صنایع کوچک کشور با شرکت بیمه ایران خبرداد و اظهارداشت: بر اساس این تفاهمنامه از اوایل هفته جاری امکان بهره مندی واحدهای تولیدی، افراد و کارگران صنایع کوچک از بسته بیمه ای ارزان قیمت و با کیفیت فراهم شده است.

اشتغال چهارمحال و بختیاری صنایع کوچک کسب و کار نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا