کد خبر: 260189 A

مدیرکل دام و طیور وزارت جهاد کشاورزی از ذخیره سازی ۱۵۰ هزار تن مرغ شب عید برای اولین بار خبر داد و گفت: نظارت بخشی از مدیریت بازار است ولی با توجه به اینکه وزارت جهاد کشاورزی تامین کننده است، ابزار نظارتی ندارد.

به گزارش ایلنا، حبیب امینی با بیان اینکه ۱۵۰ هزار تن مرغ منجمد از تولید د اخل کشور برای اولین بار تامین و به منظور ذخایر استراتژیک انجام شده است عنوان کرد: اولین سال است که نهادهای استراتژیک از تولید کشور تامین می‌شود.

امینی افزود: تولید مرغ منجمد با همکاری سازمان دامپزشکی صورت پذیرفته است. در کلیه استان‌ها مرغ منجمد وجود دارد و برای استان‌هایی که مسافرخیز است به حدکافی مرغ ارسال شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم با همکاری دستگاه‌های ذی ربط نیازهای سراسر کشور را تامین کنیم.

مدیرکل دام و طیور و نماینده وزارت جهادکشاروزی گفت: میزان تولید مرغ ۲ میلیون تن در سال است و ظرفیت زیربنای تولید طیور به میزانی است که می‌توانیم نیازهای کشورهای همسایه را نیز تامین کنیم.

امینی اظهار داشت: امسال وزارت جهاد کشاورزی از کلیه تولیدات داخلی برای تنظیم بازار داخلی شب عید استفاده کرده است و خوشبختانه بسیاری از اتحادیه‌های گوشت قرمر و مرغ و تخم مرغ صادر کننده شده‌اند.

امینی تصریح کرد: از طرفی دولت در جهت حمایت از قشر ضعیف جامعه سبد حمایتی را در نظر گرفته است و علاوه بر این دولت حدود ۲۰۰۰ تا ۲۶۰۰ تومان یارانه پرداخت می‌کند تا از این طریق بتواند کمکی به اقشار مختلف کشور داشته باشد.

مدیرکل دام و طیور و نماینده وزارت جهاد کشاورزی در ادامه گفت: با تلاش‌های صورت گرفته هیچگونه کمبودی از جهت تامین مرغ و گوشت قرمز وجود ندارد و علاوه بر این می‌توانیم به صادرات نیز بپردازیم.

وی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی تولید کنندگان خرید محصولات تولید شده آن‌ها بود که با اقدامات صورت گرفته از سوی دولت رفع شد و توجه به این نکته ضروری است که نظارت بخشی از مدیریت بازار است و با توجه به اینکه وزارت جهاد کشاورزی تامین کننده است، ابزار نظارتی ندارد.

تنظیم بازار جامعه جهاد کشاورزی دولت شب عید گوشت گوشت قرمز وزارت جهاد کشاورزی یارانه دامپزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر