کد خبر: 259738 A

فعالیت های بورس کالای ایران در سال های اخیر باعث شده تا این نهاد در اقتصاد ایران خوش بدرخشد و به موتور محرک در اقتصاد رقابتی تبدیل شود.

حسین فهیمی در مراسم افتتاح تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالای ایران در تبریز با بیان مطلب فوق افزود: بورس کالای ایران، این امکان را به صنایع پایین دستی می‌دهد تا دیگر تحت تاثیر قیمت‌های دستوری نباشند که این امر به شفافیت اقتصادی و رانت زدایی کمک شایانی می‌کند.

به گزارش ایلنا، عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه اظهار کرد: مسئولان ارشد اقتصاد تا به اینجا به بورس کالای ایران توجه داشته‌اند اما مقدار این توجه به اندازه کافی نبوده و معتقدیم باید بیشتر از حد کنونی از ظرفیت‌های بورس کالای ایران استفاده کرد.

به گفته فهیمی، فعالان اقتصادی شمالغرب کشور از طریق تالار نمایندگی کارگزاران تبریز به بازارهای مختلف داخلی و خارجی دسترسی خواهند یافت و همگام با بورس کالا در راستای توسعه اقتصاد ملی گام برخواهند داشت.

وی به مزیت‌های تالار نمایندگی کارگزاران بورس کالای ایران در تبریز اشاره کرد و گفت: این اتفاق باعث حضور نهادهای مالی عظیم در این منطقه اقتصادی کشور خواهد شد و بورس کالای ایران، جای خالی صنعت مالی در استان آذربایجان شرقی را پر خواهد کرد.

عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان گفت: صاحبان صنایع با حضور این بورس در تبریز دیگر سراغ بازارهای مسموم و نامطمئن نخواهند رفت و سرمایه داران در بستری امن و مطمئن به سرمایه گذاری می‌پردازند. ضمن آنکه تامین مالی صنایع، افزایش سرمایه گذاری، ایجاد مشاغل و دانش جدید، از دیگر مزیت‌های فعالیت این بورس در شمالغرب کشور به شمار می‌رود.

همچنین در ادامه این مراسم، روح الله میرصانعی دبیر کل کانون کارگزاران بورس اوراق بهادار گفت: افتتاح تالار تبریز نقطه عطفی برای فراهم کردن دسترسی صنعتگران و مردم شمالغرب کشور به خرید و فروش کالا و سرمایه گذاری خواهد بود.

وی افزود: کارگزاران، حلقه اتصال میان سرمایه گذاران و بازار سرمایه هستند. لذا اگر می‌خواهیم بازار سرمایه در بخش اوراق و کالا رشد پیدا کند، نیازمند تجهیر و توسعه صنعت کارگزاری هستیم.

استان آذربایجان شرقی اقتصاد اقتصاد ایران ایران بورس کالا رشد سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه سرمایه گذاران سرمایه گذاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر