کد خبر: 257949 A

با ١٦,٣ میلیارد مترمکعب افزایش انجام شد

شرکت ملی گاز ایران در ١١ ماه امسال، ١٥١ میلیارد و ٧٧٧ میلیون مترمکعب گاز را فرآورش و به خطوط سراسری ارسال کرده که این مقدار نسبت به مدت مشابه پارسال، ١٦ میلیارد و ٣٤٥ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران اظهارکرد: شرکت ملی گاز ایران در ١١ ماه پارسال، ١٣٥ میلیارد و ٤٣٢ میلیون مترمکعب گاز را فرآورش و به خطوط سراسری ارسال کرده بود.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت نفت، عبدالحسین ثمری افزود: در ١١ ماه امسال، بیش از ٢٣ میلیون و ٥٢٠ هزار مترمکعب میعانات گازی تولید شده که این مقدار در مدت مشابه پارسال، بیش از ٢٢ میلیون و ٤١٥ هزار مترمکعب بوده است.

وی با بیان این که در ١١ ماه پارسال، ٨٨٦ هزار و ٧٢٧ تن گوگرد در شرکتهای پالایشی (پالایشگاههای پارس جنوبی، خانگیران و ایلام،) تولید شده است، یادآور شد: در ١١ ماه امسال تولید گوگرد افزایش یافته و به ٩١٧ هزار و ٨٦٨ تن رسیده است.

ثمری تصریح کرد: در بازه زمانی یاد شده، بیش از یک میلیون و ٨٦٧ هزار متریک تن ال پی جی و یک میلیون و ٣٥٢ هزار متریک تن اتان نیز تولید شده که این مقدار در ٩ ماه پارسال، ٨٩٨ متریک تن LPG و یک میلیون و ٣٢٩ هزار متریک تن اتان بوده است.

به گفته معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران، پالایشگاه بیدبلند در ١١ ماه امسال، سه میلیارد و ١٦٤ میلیون مترمکعب گاز و پالایشگاه فجر جم نیز سه میلیارد و ٦٢١ میلیون مترمکعب گاز از خط پنجم سراسری دریافت کرده است.

ثمری یادآور شد: دریافت گاز از خط پنجم سراسری برای ارسال به پالایشگاههای فجر جم و بیدبلند، شاهد افزایش روزانه ٢,٤ میلیون مترمکعب نسبت به مدت مشابه پارسال بوده است.

ایران پارس جنوبی شرکت ملی گاز گاز وزارت نفت میلیارد میلیون مترمکعب ایلام ١١
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر