کد خبر: 1184355 A

عضو اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت:

عضو اتاق بازرگانی تهران اظهار داشت: در حال حاضر حقوق و دستمزد نیروی کار در بخش پیک، رستوران و ... قابل مقایسه با کارگران کارخانجات نیست و کسی با این شرایط حتی دست فروشی را رها نمی‌کند تا در بخش تولید کار کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، هروییک یاریجانیان در سی‌امین نشست هیات نمایندگان اتاق تهران با اشاره به کمبود نیروی کار در بازار اظهارداشت: امروز بخش تولید و کارخانجات با مشکلات جدیدتری مواجه هستند که یکی از این مشکلات کمبود نیروی کار واقعی است و کارگران بخش تولید با این میزان حقوق در کارخانجات کار نمی‌کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر حقوق و دستمزد نیروی کار در بخش پیک، رستوران و ... قابل مقایسه با کارگران کارخانجات نیست و کسی با این شرایط حتی دست فروشی را رها نمی‌کند تا در بخش تولید کار کند.

یاریجانیان با تاکید بر ضرورت امکان استفاده از کارگران اتباع خارجی به ویژه افغانستانی گفت: مدیران بخش تولید به طور مرتب درخواست می‌کنند که قوانینی برای استفاده از نیروی کار افغان مصوب شود .

وی افزود: حتی اگر حقوق وزارت کار تا ٣٠ درصد هم افزایش یابد کارگر ایرانی حاضر به کار در خط تولید و کارخانجات نخواهد بود از این رو با توجه به شرایط امروز کشور افغانستان می‌توانیم از نیروی کار افغان استفاده کنیم.

یاریجانیان ادامه داد: می‌توان ساز و کاری برای بکارگیری نیروی کار افغان ایجاد کرد و دریافت مبالغی اقامت یا مجوز کار به افغان‌ها داد.

وی تاکید کرد: باید توجه داشته باشیم که کمبود نیروی کار در بخش تولید باعث کاهش تولید و در نهایت کاهش عرضه و افزایش قیمت کالا می شود.

انتهای پیام/
افزایش قیمت افغانستان حقوق دستمزد نیروی کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر