کد خبر: 1178634 A

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از پایان موفقیت‌آمیز عملیات حفاری تونل انتقال آب کانی‌سیب به طول بیش از ۳۵ کیلومتر توسط تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)، سید حسین هوش‌السادات فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با اعلام این خبر اظهار داشت: تونل انتقال آب کانی‌سیب با هدف احیای دریاچه ارومیه و یکپارچه سازی منابع آب حوضه گلاس و بهبود شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی منطقه، در دستور کار قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) قرار گرفت و عملیات حفاری آن به همت تلاشگران هلدینگ تخصصی نیروی قرارگاه به پایان رسید.

وی در خصوص سختی‌ها و مشکلات این پروژه افزود: برای اجرای این پروژه از دو دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع تونل ( TBM) استفاده شد اما به دلیل برخورد با زون پرفشار آبرفتی به طول ۲ کیلومتر در قطعه یک و همچنین برخورد با زون سنگی سخت با مقاومت فشاری بالا در قطعه ۲، کار اجرای پروژه بسیار مشکل و طاقت‌فرسا شده بود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) ضمن تبریک این موفقیت به جامعه مهندسی کشور از همکاری وزارت نیرو به عنوان کارفرمای این پروژه تشکر و قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/
اجتماعی و اقتصادی جامعه دریاچه ارومیه وزارت نیرو قطعه یک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر