کد خبر: 1156609 A

قاسمی مطرح کرد؛

وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت مذاکرات با کشورهای همسایه برای تقویت ترانزیت خبر داد و گفت: در همین مدت کوتاه توافقات خوبی برای تقویت ترانزیت با کشورهای همسایه داشتیم و به پیشرفت 70 تا 80 درصدی در مذاکرات با کشورهای همسایه در این زمینه رسیده‌ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رستم قاسمی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ضمن تشکر از اقدامات سرپرست سازمان هواپیمایی اظهار داشت: در دوره انجام پروازهای اربعین اقدامات موثر و خوبی در سازمان هواپیمایی انجام شد. در سفر نخست وزیر عراق به ایران توافق شده بود که 60 هزار زائر در ایام اربعین به عراق اعزام شوند اما اعلام شده بود که ظرفیت ناوگان هواپیمایی ما اعزام 40 هزار نفر است و برای جابه‌جایی 60 هزار زائر روزهای سختی را پشت‌سر گذاشتیم اما این کار بزرگ اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه از رئیس جدید سازمان هواپیمایی کشوری انتظار داریم با تمام سختی‌ها، مدیریت صحیحی داشته باشد، گفت: مهمترین اقدام رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در این دوره، استفاده بهینه از نیروی انسانی است.

قاسمی با اشاره به مشکلات دوران تحریم‌ها در صنعت هوانوردی یادآور شد: هر چند تحریم‌های بسیار سختی در صنعت هوانوردی کشور اعمال شده و امکان ورود هیچ هواپیمایی را نداشتیم اما مدیریت بسیار خوبی در این زمینه داشتیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حال حاضر در بخش هوایی و بین‌الملل نیازمند توسعه هستیم و این کار را شدنی می‌دانیم، بیان داشت: توانمندی‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد و می‌توانیم با مدیریت صحیح در تحریم‌ها فائق بیاییم.

قاسمی با اشاره به دوران مدیریت خود در وزارت نفت در اوج تحریم‌ها ادامه داد: زمانی که مسئولیت مهمی در حوزه نفتی داشتم با شروع تحریم‌ها شاهد خروج شرکت‌های بزرگ خارجی از ایران بودیم اما در دوره‌ای کوتاه با اتکا به توانمندی‌های خود اجازه ندادیم تحریم‌ها مشکلی برای کشور ایجاد کند.

وی با تاکید بر ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در کشور گفت: در حالی که طبق اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه حمل و نقل ریلی باید سهم 30 درصدی از بار و 20 درصدی از مسافر را داشته باشد، امروز این اعداد کمتر از 10 درصد است و باید بتوانیم این عقب‌ماندگی را جبران کنیم و وضعیت حمل و نقل ریلی در کشورمان خوب نیست.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متاسفانه ناوگان جاده‌ای هم فرسوده است و متوسط عمر آنها بسیار بالاست، اظهار داشت: یکی از مهمترین و اولویت‌دارترین برنامه‌های ما نوسازی ناوگان حمل و نقل است.

قاسمی با بیان اینکه در بخش هوایی با توجه به وجود دانش فنی و متخصصان و نخبگان در این زمینه باید بتوانیم با اتکا به توانمندی‌های داخل این حوزه را تقویت کنیم، ادامه داد: در حال حاضر با کشورهای مختلف مذاکرات خوبی داشته‌ایم و با کشور ترکمنستان درباره حمل و نقل جنوب تا قفقاز به توافقاتی رسیده‌ایم و همچنین برای ایجاد مسیر ترانزیتی از بنادر جنوبی کشور تا قرقیزستان روز گذشته با هیاتی از این کشور مذاکراتی داشتیم.

وی از پیشرفت مذاکرات با کشورهای همسایه برای تقویت ترانزیت خبر داد و گفت: در همین مدت کوتاه توافقات خوبی برای تقویت ترانزیت با کشورهای همسایه داشتیم و به پیشرفت 70 تا 80 درصدی در مذاکرات با کشورهای همسایه در این زمینه رسیده‌ایم.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در آینده‌ای نزدیک، تاخیرات پروازها را کاهش می‌دهیم و در این زمینه اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/
ایران راه و شهرسازی قفقاز مراسم تودیع و معارفه ناوگان حمل و نقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر