کد خبر: 1144826 A

معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که این کشور، با وجود افزایش مصرف داخلی، آماده افزایش عرضه گاز طبیعی به کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.

به گزارش ایلنا از خبرگزاری رویترز ، الکساندر نواک روز شنبه (۲۴ مهرماه) با اعلام اینکه مصرف گاز روسیه به بالاترین حد خود رسیده است، گفت: مسکو همچنان آمادگی دارد در صورت دریافت درخواست‌ افزایش عرضه  از سوی اروپا، گاز بیشتری به قاره سبز صادر کند.

قیمت تک‌محموله‌های گاز در اروپا امسال ۸۰۰ درصد افزایش یافته، زیرا تقاضای نفت که از بحران شیوع ویروس عالم‌گیر کرونا آسیب دیده بود، بهبود یافته است.

قیمت‌ها اوایل ماه جاری میلادی کاهش یافت زیرا روسیه، تأمین‌کننده اصلی گاز اروپا، اعلام کرد که می‌تواند گاز بیشتری به این قاره صادر کند اما این مسئله هنوز تحقق نیافته است.

نواک در مصاحبه با پخش تلویزیونی روسیا ۱ گفت: تأکید می‌کنم مصرف گاز  روسیه امسال به‌طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته که ناشی از بهبود فعال اقتصادی این کشور است.

روسیه - که تولید و صادرات گازش به اتحادیه اروپا اکنون به بالاترین حد خود رسیده - اعلام کرد که باید پیش از افزایش عرضه به بازار تک‌محموله‌ای اروپا، ذخیره‌سازی‌های گاز خود را تکمیل کند، مسکو قصد دارد این کار را تا پایان اکتبر انجام دهد.

معاون نخست‌ وزیر روسیه بدون اشاره به مقدار ذخیره‌سازی گاز این کشور پیش‌بینی کرد که کمبود گاز تأسیسات زیرزمینی اروپا حدود ۲۵ میلیارد مترمکعب است.

وی تأکید کرد که تقاضای زیاد داخلی روسیه، مانع افزایش عرضه گاز روسیه به اروپا (در صورت درخواست آنها) نخواهد بود.

انتهای پیام/
روسیه گاز معاون ویروس گاز طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر