کد خبر: 1118032 A

عضو اتاق بازرگانی در گفت‌وگو با ایلنا:

عضو اتاق بازرگانی گفت: به نظر می‌رسد هر دولتی هم در کابل بر سرکار بیاید مجبور است راه را برای روابط تجاری باز کند، گرچه ما احتیاط می‌کنیم و حتی راننده‌های افغان هم نگران هستند.

سیدحمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره وضعیت صادرات سوخت و فرآورده به افغانستان بعد از تحولات سیاسی و حضور دوباره طالبان در این کشور اظهار داشت: با توجه به تحولات صورت گرفته برخی مرزها و گمرکات تعطیل شده، بعلت آتش‌سوزی در مرز دوغارون؛ صادرات مسئله‌دار شده و منجر به افزایش قیمت فرآورده‌های نفتی در افغانستان شده است ولی به این معنا نیست که همه مرزها بسته شده باشند. 

وی افزود: در ارتباطی که بنده با صادرکنندگان در مرز زاهدان داشتم، عنوان شد اکنون کار بسیار تسهیل شده و در مرز میلک و زابل با پرداخت یک درصد؛ کالا و فرآورده وارد افغانستان می‌شود.

این عضو اتاق بازرگانی تاکید کرد: به نظر می‌رسد هر دولتی هم در کابل بر سرکار بیاید مجبور است راه را برای روابط تجاری باز کند، گرچه ما احتیاط می‌کنیم و حتی راننده‌های افغان هم نگران هستند. 

وی یادآور شد: مرزهای استان سیستان و بلوچستان قرار بود، باز شود اما هنوز باز نشده؛ یعنی گمرک به کامیون‌ها اجازه خروج نمی‌دهد ولی آن سوی مرز آرام است و گفته شده که بزودی باز می‌شود.

حسینی پیش‌بینی کرد: با بازگشایی مرزها بزودی فعالیت صادراتی آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/
آتش سوزی افغانستان گمرک مرزها ممممم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر