کد خبر: 1116845 A

ایلنا گزارش می‌دهد؛

امروز آیت‌الله ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم، لیست وزاری پیشنهادی خود را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. در بین فهرست وزرای پیشنهادی، عیسی زارع‌پور به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به چشم می‌خورد. اما وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات کسیت و چه سوابق مدیریتی و اجرایی دارد؟

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ عیسی زارع‌پور وزیر پیشنهادی رییس جمهور جدید، زاده سال 58 در شهرستان اسلام آباد غرب استان کرمانشاه است که پس از طی مراحل ابتدایی تحصیلات در همین شهر، مدرک کارشناسی خود را دانشگاه کرمانشاه گرفت.

پس از آن ارشد مهندسی کامپیوتر- گرایش نرم افزار را از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری را با درجه عالی در رشته علوم و مهندسی کامپیوتر - گرایش شبکه‌های رایانه‌ای را از دانشگاه نیوساوت ولز کشور استرالیا در سال 1394 دریافت کرد.

زارع‌پور دو دوره پسادکتری را به ترتیب در دانشگاه‌های نیوساوت ولز استرالیا و صنعتی شریف در سال‌های 94 و 95 با موفقیت گذارند  و از سال 96 عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران است.

سوابق اجرایی 

از اولین سوابق اجرایی زارع پور می‌توان به بنیان‌گذاری و ریاست مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال‌های 89 تا 90 اشاره کرد. این مرکز مسئولیت توسعه فناوری اطلاعات و توسعه خدمات الکترونیک در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده دارد.

وی در سن 26 سالگی در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی که در سال 85  برای اولین بار تأسیس شد ایفای وظیفه کرد.

عیسی زارع‌پور در حوزه تخصصی خود مشاور چندین وزیر در دولت‌های نهم و دهم از جمله وزیر ارتباطات، وزیر بهداشت در حوزه آی تی، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، مجری طرح شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی با حکم معاون وقت علمی فناوری رئیس جمهور، عضو کمیسیون ملی یونسکو، نماینده وزارت ارشاد، عضو کمیسیون فناوری دولت در دولت دهم بوده است.

عیسی زارع‌پور عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت، گروه شبکه‌های کامپیوتری است. 

آخرین سمت زارع‌پور توسط سید ابراهیم رئیسی رئیس وقت قوه قضائیه ایران در اسفند 98  به عنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه به وی داده شد.

حالا او از سوی رئیسی رئیس جمهور دولت سیزدهم به عنوان کاندیدای پیشنهادی وزارت ارتباطات دولت سیزدهم به مجلس معرفی شد.

انتهای پیام/
ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت مجلس شورای اسلامی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر