کد خبر: 1116789 A

ایلنا بررسی کرد؛

امروز آیت‌الله ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم، تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. در بین فهرست وزرای پیشنهادی رییس جمهور جدید، جواد ساداتی نژاد به عنوان وزیر جهادکشاورزی به چشم می‌خورد. اما وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی کسیت و چه سوابق مدیریتی و اجرایی دارد؟

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ جواد ساداتی نژاد وزیر پیشنهادی رییس جمهور جدید، زاده 1 تیرماه 1351 کاشان است که پس از طی مراحل ابتدایی تحصیلات در همین شهر، کارشناسی خود را در مازنداران در رشته مهندسی منابع طبیعی- آبخیزداری، کارشناسی ارشد در رشته مهندسی منابع طبیعی - آبخیزداری در دانشگاه تربیت مدرس و دکتری را در رشته مهندسی هیدرولوژی در دانشگاه دولتی مسکو گذراند.

وی با جهت گیری سیاسی اصولگرا، نماینده دوره دهم و هم ‌اکنون دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل و رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی است. 

سوابق اجرایی 

از اولین سوابق اجرایی ساداتی نژاد می توان به عضویت شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان مسکو و از موسسین انجمن اسلامی منطقه اروپای شرقی و کشورهای مشترک‌المنافع اشاره کرد. وی در سال 1381 ریاست این انجمن را بر عهده داشت و پس از بازگشت به کشور به عضویت هیئت علمی دانشگاه شهرکرد درآمد و تا سال 1386عهده دار معاونت دانشجویی فرهنگی این دانشگاه بود و از سال 1386 به عنوان رئیس دانشگاه کاشان انتخاب شد.

ساداتی نژاد از سال 1390 به عنوان معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد و در فروردین 1392 به عنوان معاون اداری و مالی دانشگاه تهران و سپس به عنوان معاون توسعه و سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران مشغول به کار شد. 

از دیگر سوابق اجرایی وی می‌توان به عضویت در اداره جهاد سازندگی به عنوان معاون اداره آبخیزداری و مجری چندین پروژه بخش سیلاب و آبخیزداری در شهرستان کاشان در سال‌های 78-1373، عضو کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست صندوق پژوهشگران و فناوران ریاست جمهوری در سال‌های 94-1387، عضو شورای تحقیقات آب کشور در سال‌های 94-1393، دبیر کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی شورای عالی عتف در سال‌های 93-1389، عضو هیات ممیزه دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری در سال‌های  93-1390 ، عضو هیات ممیزه سازمان ترویج، آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی در سال‌های  93-1391، سردبیر نشریه علمی پژوهشی اکوهیدرولوژی دانشگاه تهران 1392 اشاره کرد.

انتهای پیام/
درآمد دولت رییس جمهور مجلس شورای اسلامی مسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر