کد خبر: 1105767 A

دبیر انجمن فولاد در گفت‌وگو با ایلنا:

دبیر انجمن فولاد ایران اظهار داشت: عرضه در کشور دوبرابر تقاضای واقعی است، تقاضا تقریبا وجود ندارد و می‌توان گفت صفر است. علت امر آن است که ساخت و سازی هم انجام نمی‌شود.

رسول خلیفه سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد خبر افزایش قیمت فولاد در بازار اظهار کرد: اگر همه بازار را به حال خود رها کنند، وضعیت بهتر شده و قیمت‌ها برمی‌گردد یعنی اگر به بازار موج داده نشود بازار به حالت قبل بازمی‌گردد.

 وی ادامه داد: افرادی کالا خریده و انبار کرده‌اند؛ می‌خواهند از انبارهای خود استفاده کرده و گرانتر بفروشند. موج خبری گرانی را کسانی درست می‌کنند که کالا در انباری دارند.

وی افزود: اگر به این موضوع موج داده نشود، آنقدر بازار آرام می‌شود که همه این احتکارکنندگان متضرر می‌شوند، با ارزانی کالا مواجه شده و آنچنان آسیب می‌بینند که دیگر نتوانند خود را بازیابی کنند.

دبیر انجمن فولاد ایران یادآور شد: قیمت فولاد دچار نوسان جهانی می‌شود و ممکن است افزایش یابد اما بدین معنا نیست که این نوسان باقی می‌ماند، این نوسان برمی‌گردد. نباید به این شوک‌ها بها داد، خبر این شوک‌ها را کسانی درست می‌کنند که می‌خواهند قیمت‌ها افزایش پیدا کند. البته افزایش قیمت رخ داده اما قطعا این قیمت به حالت قبل بازگشته و ارزان می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد میزان تقاضای فولاد در بازار گفت: عرضه در کشور دوبرابر تقاضای واقعی است، تقاضا تقریبا وجود ندارد و می‌توان گفت صفر است. علت امر آن است که ساخت و سازی هم انجام نمی‌شود. حتی قبل از این موج کونا هم تقاضا کم بود بنابراین باید قیمت‌ها باید کاهش پیدا کند. پیش‌بینی من این است که طی 20 روز آینده قیمت فولاد کاهش قابل توجهی برای مثال 20 درصد داشته باشد.

انتهای پیام/
فولاد بازار فولاد قیمت فولاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر