کد خبر: 1105597 A

سازمان هواپیمایی کشوری صدور مجوز برای احداث و یا تکمیل فرودگاه جاجرم را تکذیب کرد.

 به گزارش ایلنا از سازمان هواپیمایی کشوری، محمدحسن ذیبخش در خصوص انتشار خبری مبنی بر موافقت سازمان هواپیمایی کشوری برای ساخت فرودگاه جاجرم، اظهارداشت: در پی درخواست استاندار خراسان شمالی در تاریخ 25/12/1399به جهت تکمیل فرودگاه جاجرم، ارزیابی های اولیه توسط سازمان هواپیمایی کشوری به عمل آمد و نتایج در مکاتبه ای در تاریخ 18/1/1400 به استانداری مذکور ارسال شد.

وی افزود: در مکاتبه مذکور آمده است فرودگاه جاجرم صرفا دارای یک باند پروازی است و با وجود اخذ مجوز از کمیته دائمی اداره امور فضای کشور در سال 1371، فاقد هرگونه زیرساخت فرودگاهی جهت انجام پروازهاست.

ذیبخش با بیان اینکه تکمیل نشدن این فرودگاه از سال 1371 تاکنون نشان از عدم توجیه فنی و اقتصادی فرودگاه جاجرم است، افزود: با این وجود چنانچه متقاضی بخش خصوصی برای تکمیل، احداث و بهره برداری فرودگاه وجود دارد متقاضیان با ارائه طرح توجیه فنی و اقتصادی و همچنین مدل سرمایه گذاری و بهره برداری به این سازمان جهت اقدامات بعدی معرفی شوند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بنابراین طبق پاسخ این سازمان هیچ مجوزی جهت احداث و یا تکمیل فرودگاه جاجرم توسط این سازمان صادر نشده است.

 

انتهای پیام/
بخش خصوصی خراسان شمالی سازمان هواپیمایی کشوری سرمایه گذاری فرودگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر