کد خبر: 1100226 A

وزیر اقتصاد خبر داد:

دژپسند از افزایش 108 درصدی درآمد مالیاتی طی سه سال گذشته خبر داد و افزود: این میزان درآمد مالی 8 درصد بیشتر از مصوبات بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرهاد دژپسند در مورد هفته مالیات در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جنگ اقتصادی دشمن باید به دنبال منابع جایگزینی مالی باشیم تا هزینه‌های دولت تامین شود، افزود: در این شرایط به طور طبیعی به سراغ درآمد مالیاتی می‌رویم که درآمد تمیزی برای ما است.

وی ادامه داد: لازم است برنامه ریزی برای این منبع درآمد دولت در کوتاه مدت و بلند مدت مورد توجه قرار گیرد.

دژپسند از افزایش 108 درصدی درآمد مالیاتی طی سه سال گذشته خبر داد و افزود: این میزان درآمد مالی 8 درصد بیشتر از مصوبات بوده است.

وی با  تاکید بر اینکه افزایش درآمد مالی بدون هیچ تنشی اتقاق افتاد، اظهار کرد: مبنای ما در دریافت مالیات شعار " وصول با رعایت اصول" بود و مودیان مالیاتی نیز در این راه همکاری داشته و خوش حساب بودند.

دژپسند یادآور شد: البته با مودیانی که به دلیل کرونا در فشار اقتصادی بودند ملاحظات انجام شده است.

وی با اشاره به تغییر دولت در چند هفته آینده، گفت: با توجه به انتقال دولت، امسال سالی مهم است و ما وظیفه داریم کارها را فشرده و جهادی انجام دهیم.

دژپسند افزود: باید سال 1400 سال متفاوت و متمایزی باشد و با شدت قابل قبول درآمد مالیاتی ادامه پیدا کند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اقدامات انجام شده برای جلوگیری از فرار مالیاتی و پایانه‌های فروشگاهی، اظهار کرد: زیرساخت‌های آن کامل اجرا شده است، اما برای عملیاتی شدن آن باید شرکت‌ها و فروشگاه‌ها نیز آمادگی داشته باشند.

دژپسند ادامه داد: بخشی از دلیل تاخیر در اجرای آن مربوط به کرونا است، اما پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال به طور کامل اجرا شود. 

انتهای پیام/
اقتصاد جنگ درآمد دولت مودیان مالیاتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر