کد خبر: 1099192 A

سخنگوی آبفای کشور؛

تصریح کرد: امسال قرار است با توجه به پیش‌بینی‌ها، آب حدود ۸۰۰۰ روستا از طریق آبرسانی سیار تامین شود که این عدد در سال گذشته برابر ۵۵۰۰ روستا بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمدرضا کشفی در نشست خبری مشترک با محوریت تامین آب و برق کشور در تابستان ۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خط قرمز ما در آبرسانی سیار، حفظ کیفیت است.

وی افزود: در تمامی مراحل حمل و آبرسانی، تولید و بارگیری و مصرف، نمونه‌برداری از آب انجام می‌ شود.

سخنگوی آبفای کشور تصریح کرد: امسال قرار است با توجه به پیش‌بینی‌ها، آب حدود ۸۰۰۰ روستا از طریق آبرسانی سیار تامین شود که این عدد در سال گذشته برابر ۵۵۰۰ روستا بود.

وی یادآور شد: یکی از آثار خشکسالی، افزایش تعداد روستاهایی است که با تانکر سیار آبرسانی می‌شوند، این امر بیانگر این است که منابع تامین آب محلی را در این روستاها از دست داده‌ایم و باید از طریق منابع با فاصله، آب را به منطقه حمل کنیم.

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به نمونه‌ گیری‌ها در آبرسانی سیار، افزود: طی سال‌های گذشته در مناطقی که بیشترین تعداد آبرسانی سیار داشتیم از جمله استان سیستان و بلوچستان، موارد ناشی از آلودگی آب در مراکز بهداشتی گزارش نشده است.

وی بیان داشت: خوشبختانه یکی از فعالیت‌های عمده ما در شرکت آب و فاضلاب، حفظ کیفیت در بخش آبرسانی‌های سیار و سیستم توزیع است.

کشفی گفت: آزمایشگاه‌های شرکت آب و فاضلاب که وظیفه این کار را دارند جزو آزمایشگاه‌هایی با مدارک بین‌المللی هستند. بسیاری از آزمایشگاه‌ها نیز با دارابودن مدارک ملی به عنوان آزمایشگاه‌های امین فعالیت می‌کنند و حتی در کنار اغلب مراکز تصفیه نقاط مختلف کشور نیز آزمایشگاه‌های محلی استقرار یافته‌اند.

انتهای پیام/
استان سیستان و بلوچستان برق خشکسالی شرکت آب و فاضلاب روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر