کد خبر: 1098535 A

در بازار داغ گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب وزارت کشاورزی دولت سیزدهم گزینه‌های جدی مطرح است. این گزینه‌ها علاوه بر داشتن دانش، تجربه مرتبط باید ویژگی‌های دیگری نظیر کارآمدی فسادستیزی، روحیه انقلابی و مردمی و جوانی را دارا باشند.

به گزارش ایلنا؛ بعد پیروزی آیت الله ابراهیم رئیسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و مشخص شدن رییس جمهور منتخب، اکنون نیز تیم‌هایی برای انتخاب وزرا و اعضای کابینه از جمله وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شده است تا وزیر این بخش مهم در تعیین امنیت غذایی کشور را مشخص کنند.

بر اساس دیدگاه‌ها و اظهارات رئیس جمهور منتخب، فردی که سکان وزارتخانه ای را به دست می‌گیرد علاوه بر داشتن ویژگی‌های کارآمدی، دانش و تجربه مرتبط باید ویژگی‌های دیگری نظیر فسادستیزی، روحیه انقلابی، مردمی و حتی جوانی را داشته باشد.

در بازار داغ گمانه زنی‌ها، برخی سیاسیون معتقدند در زمان معرفی کابینه‌ رییسی امکان مواجه با شگفتی وجود خواهد داشت اما باید توجه کرد که سابقه تصمیمات منطقی او، این موضوع را رد میکند و به نظر نمی رسد که شاهد تصمیماتی نسنجیده باشیم.

 در روزهای اخیر نام افرادی نظیر سید جواد ساداتی نژاد رییس کمیسیون کشاورزی مجلس  علیرضا بزرگی مدیر عامل سابق مجمع تشکل‌های کشاورزی کشور و مدیر عامل هلدینگ کشاورزی ستاد اجرایی فرمان امام، حجت الله عبدالملکی معاون کمیته امداد، داود دانش جعفری معاون اموراقتصادی و دارایی دولت احمدی نژاد و برخی از معاونین و مدیران قبلی و فعلی وزارت جهاد کشاورزی و حتی کاظم خاوازی وزیر فعلی کشاورزی برای دور جدید وزارت جهاد کشاورزی مطرح است اما با توجه به ویژگی های این افراد به نظر می‌رسد که تنها افرادی مانند  ساداتی نژاد و بزرگی از این شانس برخوردار باشند.

در میان این گزینه‌ها برخی تحصیلات و سایر معیارهای مرتبط را ندارند برخی نیز با توجه به اهتمام دولت کار و کرامت برای جوان گرایی عملا فرصتی برای حضور به عنوان وزیر جهاد کشاورزی نخواهند داشت.

امید می‌رود با مرور زمان و اعلام اسامی وزرا، گمانه زنی‌ها کنار رفته و وزیری در مسند امور قرار گیرد که بتواند مشکلات بخش کشاورزی را که کم هم نیست، مرتفع و امنیت غذایی مردمان کشورمان را تامین کند.

انتهای پیام/
بخش کشاورزی جهاد کشاورزی دولت کشاورزی معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر