کد خبر: 1097137 A

یک مقام مسئول مطرح کرد؛

مدیرکل دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: چون منابع محلی آب خشک شده تامین و برداشت برای کشاورزی و دام روی شبکه آب شرب فشار وارد کرده، بنابراین کمبود بوجود می‌آید.

فرهام کرکانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره مشکل کم آبی در استان خوزستان اظهار داشت: بیشتر مشکل و اعتراضات در این استان مربوط به تامین آب برای دام و کشاورزی است و چون منابع محلی خشک شده تامین و برداشت برای کشاورزی و دام روی شبکه آب شرب فشار وارد کرده، بنابراین کمبود بوجود می‌آید. 

وی تاکید کرد: مشکل در این استان مربوط به تامین آب شرب نیست، برای سایر مصارف منطقه است. 

مدیرکل دفتر بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور خاطرنشان کرد: پروژه‌های مختلفی در شهرها و روستاها چه توسط سازمان آبفای خوزستان و چه شرکت‌های آب و فاضلاب استان از محل اعتبارات شهرهای دارای تنش و ملی در حال انجام است.

وی به اشاره به مهم‌ترین اقدامات در راستای رفع چالش‌های آبی در استان خوزستان و دیگر شهرهای دارای تنش گفت: حفر چاه و انتقال آب از نزدیکترین محل از جمله اقدامات است، در چند شهر ساخت مخزن و افزایش مجتمع‌های آبرسانی را در دستور کار داریم.

کرکانی بیان داشت: افزایش تعداد تانکرهای آبرسانی سیار هم از محل اعتبارات ملی را خواهیم داشت که به محض تخصیص اعتبار تعداد تانکرها افزایش داده می‌شوند.

وی یادآور شد: اکنون تمام ناوگان آبرسانی سیار وارد مدار هستند و فعلا کمبودهای خرید و یا اجاره را از طریق افزایش سرویس‌ها در کل کشور جبران می‌کنیم.

انتهای پیام/
آب و فاضلاب استان خوزستان کشاورزی آب تامین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر