کد خبر: 1095987 A

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد:

هفته گذشته پیامکی با زبان چینی که تنها یک جمله کوتاه به زبان فارسی با این متن "لبخند قشنگت را اقساطی بساز"، برای برخی از مشترکان اپراتورهای تلفن همراه ارسال شد. گمانه زنی‌های متعددی در این زمینه عنوان شد، اما واقعیت ماجرا چیست؟

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ هفته گذشته برخی مشترکان تلفن همراه متنی نامفهوم چینی تنها با یک جمله نصفه و نیمه فارسی با این متن "لبخند قشنگت را اقساطی بساز"،  دریافت کردند.

گمانی‌زنی‌های متعددی درباره این پیامک چینی عنوان شد. یکی از این گمانه زنی‌ها احتمال همکاری اپراتورهای ایرانی با شرکت‌های چینی در پی امضاء سند 25 ساله بین دو کشور بود. اما واقعیت ماجرا چیست؟

روابط عمومی همراه اول در پاسخ به این پرسش به خبرنگار ایلنا ضمن تاکید بر اینکه این پیامک از سمت اپراتور ارسال نشده است اعلام کرد که پیامک مذکور مربوط به یکی از شرکتهای ارسال کننده پیامک انبوه بوده است.

این روابط عمومی با اشاره به اینکه در کشور 6  شرکت ارسال پیامک انبوه(CP) وجود دارد افزود: سرشماره پیامکی 1000 که با آن پیامک چینی ارسال شده، در اختیار شرکت رهیاب است.

به گفته روابط عمومی اپراتور اول یکی از شرکت‌های زیر مجموعه رهیاب به دلیل خطای سیستمی تغییر زبان داده و این پیام نامفهوم با حروف الفبای چینی را برای تعدادی از مشترکان در یک روز خاص فرستاده است.

انتهای پیام/
پیامک تلفن همراه ایلنا ارسال چینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر