کد خبر: 1088355 A

سخنگوی صنعت برق با اشاره به برگزاری سومین دور مناظره انتخابات ریاست جمهوری، از آمادگی همه اکیپ‌های عملیاتی صنعت برق برای تامین برق در سراسر کشور خبر داد و در عین حال در خصوص شرایط تولید و مصرف برق در هفته جاری گفت: این هفته به دلیل قرار گرفتن در شرایط تنش دمایی، شاهد افزایش شدید مصرف برق هستیم که حتی احتمال شکسته شدن دوباره پیک را هم به همراه دارد.

به گزارش ایلنا از توانیر، مصطفی رجبی مشهدی گفت: پیش بینی های لازم برای تداوم پایداری برق به ویژه در هنگام برگزاری سومین مناظره انتخابات ریاست جمهوری انجام شده است و در این خصوص پرسنل عملیاتی صنعت برق در آمادگی کامل به سر می برند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی در کوتاه ترین زمان ممکن به رفع آن اقدام کنند.

سخنگوی صنعت برق از مشترکان خواست تا ضمن کاهش مصرف به ویژه در ساعات اوج مصرف در صورت بروز اختلال در شبکه، موارد را از طریق تلفن 121 در سراسر کشور به شرکت های برق برای رفع نواقص احتمالی اطلاع دهند.

رجبی مشهدی در عین حال در خصوص آخرین وضعیت تولید و مصرف برق در هفته جاری اظهار داشت: براساس پیش بینی ها از امروز تا پایان هفته به طور میانگین شاهد افزایش 1.4 درجه ای دمای هوا در سراسر کشور خواهیم بود که این میزان در برخی از استان ها حتی به 5 درجه نیز خواهد رسید که همین موضوع باعث قرار گرفتن در شرایط دمایی حداکثر و افزایش شدید مصرف برق می شود.

وی در عین حال با تاکید بر این که تمهیدات لازم برای تامین پایداری شبکه برق در روز رای گیری نیز اندیشیده شده است، خاطرنشان کرد: همه تلاش و تمرکز صنعت برق تامین برق عموم هموطنان سراسر کشور در تمام روزهاست و اختصاص به یک روز خاص ندارد ولی در عین حال هماهنگی های لازم برای تامین برق شعب اخذ رای بعمل آمده است و مشکلی نخواهیم داشت .

سخنگوی صنعت برق با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته برای همکاری صنایع و کشاورزان در مشارکت با طرح های تشویق محور مدیریت مصرف در ساعت اوج بار گفت: مشترکان خانگی می توانند تنها با بکار بستن سه راهکار ساده، از بروز خاموشی احتمالی جلوگیری نمایند.

رجبی مشهدی تصریح کرد: استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی 25 درجه و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز(12 تا18) مهمترین راهکارها برای تامین برق همه مشترکان و پایدار ماندن شبکه برق کشور است.

انتهای پیام/
آماده باش انتخابات ریاست جمهوری برق صنعت استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر