کد خبر: 1085320 A

مدیرعامل شرکت پاور ماشین روسیه در دیدار با وزیر نیرو و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه، از آمادگی و علاقه‌مندی این شرکت برای تامین مالی و اجرای پروژه‌های نیروگاهی ایران خبر داد.

به‌ گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "رضا اردکانیان" به‌عنوان رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و فدراسیون روسیه که در راس هیئتی به سن‌پترزبورگ سفر کرده است، صبح امروز در ملاقات با "کونیوخوف" مدیرعامل شرکت پاور ماشین در خصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه و پروژه‌های این شرکت در ایران به بحث و تبادل نظر پرداخت.

وزیر نیرو ضمن استقبال از علاقه‌مندی شرکت پاور ماشین برای همکاری با شرکت‌های ایرانی، استفاده از وام دولتی روسیه را مهم‌ترین انگیزه طرف ایرانی در واگذاری ساخت نیروگاه حرارتی سیریک عنوان کرد و از پیشنهاد طرف روسی جهت تامین مالی پروژه‌های نیروگاهی با استفاده از وام تجاری علاوه بر وام دولتی روسیه استقبال کرد.

مدیرعامل شرکت پاور ماشین روسیه نیز در این دیدار با اشاره به گشایش اسناد اعتباری و اتمام فرایند اداری و فنی مربوط به احداث چهار واحد نیروگاه حرارتی ۱۴۰۰ مگاواتی در سیریک بندرعباس، از برنامه مشترک این شرکت و وزارت نیرو جهت برگزاری مراسم آغاز عملیات رسمی در آینده نزدیک خبر داد و نسبت به برنامه‌ریزی و تعهدات این شرکت جهت رعایت جدول زمانبندی انجام پروژه و کیفیت انجام کار تاکید کرد.

وی همچنین از آمادگی و علاقه‌مندی شرکت پاور ماشین جهت تامین مالی و اجرای سایر پروژه‌های نیروگاهی از جمله پروژه‌‎های بهینه‌سازی نیروگاه حرارتی رامین اهواز، توسعه سد و نیروگاه گتوند علیا، ساخت سد و نیروگاه خرسان ۳ و ساخت نیروگاه حرارتی ایسین خبر داد و افزود: این شرکت چند هزار مگاوات پروژه در ایران انجام داده و یا در دست اجرا دارد.

خاطرنشان می‌سازد، فرایند مذاکرات پروژه ساخت نیروگاه حرارتی سیریک بیش از پنج سال به طول انجامیده و این فرآیند بعد از تغییر پیمانکار سرعت بیشتری به خود گرفت و اکنون در مرحله آغاز عملیات اجرایی قرار گرفته است.

ایران جدول روسیه وزارت نیرو دیدار با وزیر نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر