کد خبر: 1084651 A

معاون بازرگانی داخلی:

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: علی رغم اینکه نرخ خرید تضمینی گندم در سال جاری دو برابر سال گذشته شده، با این وجود نقدینگی کافی برای خرید تضمینی گندم تامین شده است و امروز ما پول گندمکاران را به روز پرداخت می‌کنیم.

به گزارش ایلنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، حسن حنان در چهارمین نشست شورای راهبری زنجیره تامین گندم در سال جاری، آرام ترین حوزه تامین کالاهای اساسی را مربوط به حوزه گندم آرد و نان دانست و گفت: امروز مبلغ اضافه تر برای خرید تضمینی گندم و پرداخت در روزهای آینده داریم و تامین پول گندم نتیجه تلاش ها و همت همکاران مجموعه شرکت بازرگانی دولتی است که در راستای حمایت از کشاورزان و گندم کاران انجام می شود. 

حنان افزود: تاکنون یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن گندم خریداری شده است که ارزش آن بیش از ۸۷ هزار میلیارد ریال است. معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: چند روز آینده به ویژه در ماههای تیر و مرداد وارد پیک خرید تضمینی گندم می شویم و لازم است مدیران استانی اعتماد و رضایت کشاورزان را در خرید تضمینی گندم جلب کنند. 

وی افزود: از سال ۹۶ تا ۹۹ خرید تضمینی خوبی در گندم داشتیم و امسال با توجه به کاهش بارش ها لازم است مدیران استانی بیش از همیشه بر حوزه گندم نظارت داشته باشند. 

حسن حنان در ادامه به ضرورت حمل به موقع گندم و برنامه‌ریزی برای حمل از استان مبدا تاکید کرد و گفت: این موضوع مهمی است و لازم است گندم ها به موقع به استان ها حمل شود. 

وی خبر خوبی هم در مورد خرید تضمینی دانه‌های روغنی داشت و گفت که طی هفته آینده پرداخت های خوبی به کلزاکاران کشور خواهیم داشت.

ایران پول معاون نقدینگی گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر