کد خبر: 1084479 A

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام:

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: عمده روستاهایی که تخلیه شدند با مشکل آبرسانی مواجه بودند و به دلیل نبود آب تخلیه شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد مخبر در مراسم افتتاح پروژه‌های آبرسانی با بیان اینکه این روزها، روزهای دلتنگی برای امام است، اظهار داشت: هرچه پیش می‌رویم دلتنگی برای امام بیشتر می‌شود و حقیقتا جانشین خلفی داشتند و بخشی از دشمنی با رهبری هم استواری وی در راه امام است.

وی با بیان اینکه کشورمان عمدتا کم‌آب و گرم است، گفت: پراکندگی در کشورمان فوق‌العاده زیاد است و نبود آب مشکل اساسی در ایران محسوب می‌شود.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه تمدن‌ها در کنار آب به وجود می‌آیند، تاکید کرد: طبق یک گزارش بین‌المللی از هر 4 شغل، 3 شغل مربوط به آب است اما ما کمتر توانستیم در بخش اجرا و سیاستگذاری از نعمت‌های آبی استفاده کنیم.

مخبر ادامه داد: در شرایطی که هم در شمال و هم در جنوب دریا داریم معنا ندارد که تا این حد با کمبود آب مواجه شویم.

وی با اشاره به میزان مصرف آب در کشورمان، بیان داشت: 93 درصد از مصرف 130 میلیارد متر مکعبی آب در ایران مربوط به بخش کشاورزی است که ما می‌توانیم الگوی مصرف آب در بخش کشاورزی را تغییر دهیم. امروز شاهد آن هستیم که کشورهای همسایه توانسته‌اند حتی بیابان‌ها را سبز کنند و ما هم باید بتوانیم از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم و این یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های کار در ستاد اجرایی فرمان امام است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه سیاست ما آبرسانی در بخش شرب و کشاورزی به مناطق جنوبی است، یادآور شد: در گذشته توانستیم طرح آبرسانی به 1200 روستا را به اجرا برسانیم. در سال گذشته آبرسانی به 500 روستا آغاز شد که تا به امروز 400 روستا از این تعداد آبرسانی شدند و امروز هم طی تفاهمنامه‌ای کار آبرسانی به 500 روستا را آغاز می‌کنیم.

مخبر افزود: در مجموع 3200 روستا آبرسانی شده و می‌شوند که 2 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی تاکید کرد: عمده روستاهایی که تخلیه شدند با مشکل آبرسانی مواجه بودند و به دلیل نبود آب تخلیه شدند.

ایران بخش کشاورزی تمدن کشاورزی روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر