کد خبر: 1084464 A

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: شاهد رفتارهای غیرنرمال اقلیمی هستیم به طوری که در همین هفته در بخش زیادی از مناطق به صورت غیرنرمال درجه حرارت بسیار افزایش یافت که این باعث از دست رفتن منابع آبی کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمیدرضا جانباز در مراسم افتتاح پروژه‌های آبرسانی با بیان اینکه در مدت یک سال با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت، پروژه‌های قابل توجهی را به بهره‌برداری رساندیم که نتیجه آن بهره‌مندی مردم از آب شُرب در مناطق کمتر توسعه یافته بود، اظهار داشت: فصل مشترکی که با بنیاد برکت شروع کردیم خارج از تمام قواعد بروکراتیک بوده و باعث شده با سرعت بیشتری پروژه‌ها را پیش ببریم.

وی با اشاره به پروژه آبرسانی به 500 روستا که سال گذشته عملیات آن آغاز شد، گفت: ستاد اجرایی فرمان امام با عنوان اهرمی برای سرعت‌ بخشی به این پروژه‌ها بود و اگر این همکاری بین وزارت نیرو و ستاد اجرایی فرمان امام وجود نداشت، با اتکا به قواعد اداری دولت نمی‌توانست این پروژه‌ها اجرایی شوند.

مدیرعامل آبفا با بیان اینکه 400 پروژه آبرسانی از 500 پروژه تعریف شده به سرانجام رسیده‌اند و مراحل اجرایی آنها به انتها رسید، بیان داشت: 100 پروژه دیگر هم در دست اقدام و اجرا است.

جانباز افزود: در برنامه عقد تفاهمنامه امروز با ستاد اجرایی فرمان امام، آبرسانی به 500 روستای دیگر را هدفگذاری کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: باید به این موضوع توجه داشته باشیم که امسال طی 50 سال گذشته کمترین میزان بارش را داشتیم و خشکترین سال در نیم قرن گذشته را تجربه می‌کنیم.

مدیرعامل آبفا یادآور شد: همچنین شاهد رفتارهای غیرنرمال اقلیمی هستیم به طوری که در همین هفته در بخش زیادی از مناطق به صورت غیرنرمال درجه حرارت بسیار افزایش یافت که این باعث از دست رفتن منابع آبی کشور می‌شود.

جانباز افزود: از این رو تقاضا می‌کنیم ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت در بخش ناوگان سیار آبرسانی به ما کمک کنند تا سرعت آبرسانی‌ها افزایش پیدا کند.

دولت شرکت آب و فاضلاب وزارت نیرو پروژه روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر