کد خبر: 1080944 A

عضو هیات رئیسه کمیسیون بودجه مجلس:

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت راه پیشنهاد خود در رابطه با معافیت پرداخت مالیات بر ارزش افزوده بنادری که در منطقه آزاد هستند را به مجلس ارائه کند و قطعا پس از بررسی و تشخیص، امکان اصلاح وجود دارد.

به گزارش ایلنا، غلامحسین کرمی در رابطه با اینکه در سـال ۱۴۰۰ مناطق آزاد تجاری – صـنعتی مشـابه سـرزمین اصـلی مشـمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود و این امر در مورد بنادری که به مناطق آزاد الحاق شده اند، صدق خواهد کرد، اظهار داشت: بر اساس بند "ت" از تبصـره ۶ قانون بودجه، در سـال ۱۴۰۰ مناطق آزاد تجاری – صـنعتی مشـابه سـرزمین اصـلی مشـمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود.

وی ادامه داد: بعد از تصویب قانون چگونگی اداره مناطق آزاد قرار بود که در یک دوره ۱۵ ساله فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد از دریافت مالیات بر درآمد و دارایی معاف باشند که بعد از آن اصلاح و پنج سال به آن اضافه شد و بر این اساس معافیت مالیاتی فعالان اقتصادی به ۲۰ سال رسید و در حال حاضر به دلایل مختلفی، تصمیم بر حذف این معافیت مالیاتی شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در رابطه با بنادری که در محدوده مناطق آزاد قرار دارند و اینگونه آنها نیز از معافیت مالیات بر ارزش افزوده محروم خواهند شد، تصریح کرد: اگر در منطقه‌ای احساس می‌شود که باید تغییری در پرداخت معافیت بر مالیات بر ارزش افزوده صورت گیرد، وزارت راه و شهرسازی و وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌توانند در قالب لایحه به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد و مطرح شد.

وی افزود: در صورت منطقی بودن پیشنهاد و لایحه ارائه شده، مجلس شورای اسلامی مسئله را مدنظر قرار خواهد داد تا به بهترین شکل ممکن عمل و مشکل به وجود آمده حل شود.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مناطق کمتر توسعه یافته باید امتیازات لازم ارائه شود تا سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی با انگیزه بیشتری فعالیت کنند، اظهار داشت: امکان رایزنی و چانه زنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه وجود دارد و می‌توان مساله را مطرح کرد تا اگر جایی اشکالی وجود دارد و یا می‌توان به نحو مطلوب‌تری عمل کرد، قطعا مصلحت اندیشی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

 

بودجه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی مالیات مالیات بر ارزش افزوده بنادر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر