کد خبر: 1079682 A

معاون وزیر نفت در امور پژوهش و فناوری اظهار داشت: نزدیک شدن فناوری و سیاست یک واژه در ادبیات جهانی است. زمانی می‌توانیم حرف از اقتدار انرژی بزنیم که به دانش این حوزه تسلط و دستیابی کامل داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، سعید محمدزاده در رویداد به همرسانی عرضه و تقاضای فناوری اقلام راهبردی و پرمصرف شیمیایی صنعت گاز با بیان اینکه امروز گذار از انرژی ترند مهم جهانی است، اظهار داشت: مسئله انرژی موضوع مرگ و زندگی هر جامعه ای است، اگر در حوزه انرژی استقلال داشته باشیم، استقلال داریم، در غیر این صورت مشکل داریم.

وی با بیان اینکه توجه به فناوری جز اولویت‌های جهان است، افزود: نزدیک شدن فناوری و سیاست یک واژه در ادبیات جهانی است. زمانی می‌توانیم حرف از اقتدار انرژی بزنیم که به دانش این حوزه تسلط و دستیابی کامل داشته باشیم.

معاون وزیر نفت در امور پژوهش و فناوری گفت: ایران در تولید علم بویژه در حوزه انرژی جز کشورهای برتر جهان است و از بین ۱۴۰ کشور رتبه زیر ۲۰ دارد اما به لحاظ کاربست آن وضع نامناسبی دارد.

وی بیان داشت: پارک‌ها نقش بی‌بدیلی در توسعه فناوری و نوآوری دارند، ما نمی توانیم در گذار از انرژی صاحب سبک باشیم مگر اینکه به فناوری از مسیر حرفه ای توجه کنیم.

محمدزاده با بیان اینکه اکنون ۵۰ درصد مطالعات هیدروکربوری در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: نزدیک ۳ تا ۴ هزار میلیارد تومان به مدت ۱۰ سال با دانشگاه‌ها قرارداد منعقد شده است.

وی ادامه داد: وزارت نفت جهت حمایت از تولید داخل قدمهای بزرگی برداشته و ریسک از تولیدکننده برداشته شده است، اکنون تعداد زیادی از کالاها در نبود و تحریم API دارای استاندارد AVL هستند. در بسیاری از قراردادها از مجموعه کالاهای دانش بنیان استفاده می‌شود.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه ما در داخل کشور لوگوی ملی تضمین کیفیت داریم، گفت: زمانی انتظار توسعه و تداوم تولید داریم که نوآوری داشته باشیم.

ادبیات انرژی فناوری نفت سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر