کد خبر: 1074809 A

دکتر عباسی:

عباسی متذکر شد: بورس رانتی و دلالی در بازار ارز، زمین و مسکن ریشه در فضای اقتصاد زیر زمینی دارد که تخریب زندگی خانواده های ایرانی و افزایش فاصله طبقاتی حاصل شده است. سرمایه زیادی در اختیار و مدیریت کنش‌گران اقتصادی نیست که به تولید، اشتغال و سامان زندگی ذی نفعان اکوسیستم کارآفرینی و اشتغال زایی برسد. پس تخریب "میدان اقتصاد" به نفع عده‌ای خاص تاوان سنگی را تحمیل نموده به اکثریت مردم.

به گزارش ایلنا، عباسی اظهار داشت: امروز باید شفاف سازی کنیم که جای ما در "میدان اقتصاد" کجاست؟ افزایش تورم، بیکاری و مسائل اجتماعی ناشی از بحران های اقتصادی مردم را کلافه کرده است.

وی ادامه داد: وضعیت تورم افسارگریخته و افزایش بیکاری سرمایه های انسانی که شاخص های تعیین کننده میزان و شدت فلاکت یک جامعه هستند، در شان مردم شایسته و فهیم ایران اسلامی نیست.‌ نقدینگی در این ۸ سال ۷ برابر شده که به عنوان کارشناس اقتصادی و اجتماعی نگرانم چرا نقدینگی بدون پشتوانه بالاست؟!

عباسی تصریح کرد: باید طرف عرضه به نسبت تقاضا متعادل باشد به طوری که اکثریت خانواده ها به ویژه کم درآمدها برای تامین نیازهای اولیه و ضروری بدون دغدغه اقدام نمایند. با بررسی اجمالی آمارهای موجود وضعیت زندگی خانواده های ایرانی در سال‌های گذشته، نشان از این نکته مهم دارد که سفره ایشان کوچک تر و توان خریدشان کمتر شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بانک‌ها اعلام کرده‌اند که نزدیک به دو هزار میلیارد میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده‌اند، گفت: پرسش افکار عمومی در مقابل این خبر قابل تامل است: به راستی منابع مالی اعطایی از جانب ساختارهای تامین به کجا رفته که مردم فقیرتر شده اند و تعداد زیادی از سرپرستان خانواده امکان خرید گوشت و مرغ را ندارند.‌

وی ادامه داد: بدون شک یکی از علل  اساسی شکاف ویران کننده‌ بین اقتصاد نمایشی و اقتصاد زیرزمینی پیش آمده است و که هر روز شاهد تقویت اتوبان اقتصاد زیرزمینی غیرشفاف و رانتی به جای اقتصاد روزمینی شفاف و کنترل شده هستیم.

عباسی متذکر شد: بورس رانتی و دلالی در بازار ارز، زمین و مسکن  ریشه در فضای اقتصاد زیر زمینی دارد که تخریب زندگی خانواده های ایرانی و افزایش فاصله طبقاتی حاصل شده است. سرمایه زیادی در اختیار و مدیریت کنش‌گران اقتصادی نیست که به تولید، اشتغال و سامان زندگی ذی نفعان اکوسیستم کارآفرینی و اشتغال زایی برسد. پس تخریب "میدان اقتصاد" به نفع عده‌ای خاص تاوان سنگی را تحمیل نموده به اکثریت مردم.

ارز اقتصاد اقتصادی و اجتماعی جامعه افکار عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر