کد خبر: 1067439 A

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد:

نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند اظهار داشت: هنوز هیچ بخشنامه‌ای مبنی بر اینکه جلوی واردات کالاهای هندی گرفته شود ابلاغ نشده است و هنوز اخباری مبنی بر آن وجود ندارد.

پرهام رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا  در مورد تاثیر شیوع اپیدمی کرونا هندی در این کشور بر مراودات بین ایران و هند اظهار کرد: هنوز هیچ بخشنامه‌ای مبنی بر اینکه جلوی واردات کالاهای هندی گرفته شود  ابلاغ نشده است و هنوز اخباری مبنی بر آن وجود ندارد.

وی با تاکید بر احتمال تاثیر شیوع این ویروس در هند بر واردات از این کشور گفت: شیوع این ویروس در هند در مراودات ایران با این کشور تاثیر گذار است چراکه کارخانجات هندی تحت تاثیر این اپیدمی قرار گرفتند و پرسنل آنها درگیر این بیماری شده‌اند ولی هنوز چنین تاثیر گذاشته نشده و به نظر می‌رسد که این مسئله زمان بیشتری ببرد.

رضایی در ادامه افزود: تراز تجاری با این کشور قطعاً تحت تاثیر قرار می‌گیرد و روند کاهشی پیدا خواهد کرد چرا که سیستم کاری هندی‌ها مختل شده است. امیدوار هستیم که با قرنطینه‌هایی که در هند جریان دارد اوضاع در این کشور تحت کنترل درآید و به شرایط عادی باز گردد.

نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند در ادامه تصریح کرد: من بعید می‌دانم که ممنوعیتی برای واردات کالاها از هند به کشور ایجاد شود چراکه این موضوع مسبوق به سابقه نیست و تاکنون ممنوعیت کالایی به علت کرونا از هیچ کشوری وجود نداشته است حتی در مورد چین هم در ابتدای شیوع کرونا چنین اتفاقی نیافتاد.

کرونا هند ایران و هند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر