کد خبر: 1066726 A

نخستین اقدام فراگیر 1400 توزیع برق کشور، امروز / پنجشنبه 2اردیبهشت /ا با هدف گذر از پیک تابستان امسال آغاز شد.

به گزارش ایلنا از توانیر،به منظور گذر از پیک تابستان؛  محمدحسن متولی زاده مدیرعامل شرکت توانیر در این خصوص ضمن اشاره به اهمیت اجرای همزمان برنامه های مدیریت بار و برنامه ریزی های انجام شده در حوزه فنی شبکه، خاطرنشان کرد: همه توان خود را برای گذر موفق از پیک 1400 بکار خواهیم بست.
 
متولی زاده خاطرنشان کرد: در این راستا، امروز پنجشنبه 2 اردیبهشت ماه جاری، نخستین اقدام فراگیر سال 1400 با هدف گذر از پیک تابستان با سه محور اصلی آغاز شد.
 
وی از مبارزه با دستگاه های رمزارز غیرمجاز، تعدیل روشنایی راه های بین شهری و تعدیل روشنایی معابر را سه محور اصلی نخستین اقدام فراگیر امسال برشمرد و افزود: امسال این برنامه ها در قالب اقدام های فراگیر، پیگیری و اجرا خواهد شد.
 
مدیرعامل توانیر با اشاره به افزایش  درصدی مصرف برق در فروردین ماه گفت: این میزان رشد مصرف برق در فروردین ماه بی سابقه است که و نشان از تابستانی سخت و گرم دارد.
 
به گفته متولی زاده، کمبود تولید نیروگاه های برق آبی،به دلیل کاهش بارندگی ها، باعث شده  بهم خوردن تراز تولید و مصرف برق شده است و به همین دلیل همکاران ما در صنعت برق باید  پیش بینی های لازم را برای مدیریت این شرایط و مصرف برق انجام دهند.
 
وی با بیان این که تابستان های سخت چندسال گذشته  را با موفقیت پشت سرگذاشتیم، خاطرنشان کرد: امسال علاوه بر کاهش بارندگی ها، به دلیل قرارگرفتن در شرایط کرونایی و گرمای هوا، از هم اکنون شاهد افزایش مصرف برق هستیم و به همین دلیل نیازمند اقدامات جدیدتری هستیم.
 
متولی زاده یاداور شد: برگزاری این مانورها و اقدام های فراگیر نشان می دهد که آمادگی انجام عملیات را از خودمان شروع کردیم.
 
متولی زاده با اشاره به این که در این اقدام فراگیر  6 هزار نفر از نیروهای عملیاتی در قالب 1200 اکیپ حضور دارند، تاکید کرد: علاوه بر اهداف سه گانه این اقدام فراگیر، از امروز مصرف برق ادارات و شرکت های تابعه وزارت نیرو را با کاهش مصرف برق سیستم های سرمایشی تعدیل خواهد شد.
 
مدیرعامل توانیر تاکید کرد: در گام نخست مصرف برق ادارات صنعت برق و شرکت های تابعه وزارت نیرو با سخت گیری تا 50 درصد سال گذشته کاهش خواهد یافت و در گام بعدی برای اجرای این کار در  سایر دستگاه های اداری، اقدام خواهد شد.
 
متولی زده در عین حال از شرکت های توزیع خواست تا برای ارتباط گیری با مشترکان پرمصرف و ارائه اطلاعات لازم به این گروه ها برای کاهش مصارف برق، آمادگی داشته باشند.
 
 متولی زاده  در عین حال یاداور شد: همه  باید بدانیم که مصرف برق یک کولرگازی به اندازه  چنددستگاه تنفس مصنوعی است که در این شرایط کرونایی مورد نیاز بیمارانی است که در بیمارستان ها در حال درمان هستند.

 

برق بیمارستان روشنایی سه گانه برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر