کد خبر: 1065580 A

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر ضرورت مدیریت دقیق منابع آب در سال‌جاری گفت: اطلاع‌رسانی دقیق در خصوص مشکلات کم آبی، مشارکت و همراهی مردم را به همراه دارد.

به‌ گزارش ایلنا به‌ نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس جمهور، "اسحاق جهانگیری" در چهل و دومین جلسه شورای عالی آب که عصر دیروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد، با اشاره به گزارش‌های ارائه شده مبنی بر کاهش بارش‌‎ها در سال‌جاری، بر ضرورت مدیریت دقیق منابع آب در سال جاری تأکید کرد و گفت: وزارت نیرو باید برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد تا مردم در فصل تابستان با مشکل آب شرب مواجه نشوند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع به مردم در خصوص کم آبی و خشکسالی افزود: اگر مردم را در جریان مشکلات قرار دهیم، ‌شاهد همکاری جامعه در زمینه‌های مختلف خواهیم بود.

این گزارش می‌افزاید، در این جلسه نقشه راه احیای حوضه آبریز زاینده‌رود که در جلسه کارگروه احیای زاینده‌رود تأیید شده بود مورد بررسی قرار گرفته و به تصویب رسید.

همچنین در این جلسه که معاون اول قوه قضائیه، وزرای نیرو، صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و استانداران یزد، چهارمحال و بختیاری و اصفهان نیز حضور داشتند، رییس سازمان هواشناسی گزارشی از خلاصه وضعیت بارش و تأمین آب در سال آبی 1399-1400 ارائه کرد و به تشریح پیش‌بینی بارش و دمای هوا در ایام پیش رو پرداخت.

خشکسالی رییس جمهور مشکلات معاون اول رئیس جمهور وزارت نیرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر