کد خبر: 1065564 A

با حضور وزیر نیرو و در قالب سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران؛

هشت پروژه صنعت آب و برق با سرمایه‌گذاری 175 میلیارد تومان امروز سه‌شنبه با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو و در قالب سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران افتتاح می‌شود.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، از هشت پروژه آماده افتتاح، چهار پروژه برای اصفهان، دو پروژه سهم استان چهارمحال و بختیاری، یک پروژه نیز در استان تهران و پروژه برق‌رسانی به 62 روستا به صورت ویدئوکنفرانسی به بهره‌برداری خواهد رسید.

مهم‌ترین پروژه این هفته‌ پویش، رونمایی از نخستین روتور توربین بخار ساخت ایران است که با 6 متر طول و 15 تن وزن، تعداد دو هزار و 519 عدد پره دارد. این پروژه به روش مهندسی معکوس و تولید داخل بوده که با سرمایه‌گذاری 35 میلیارد تومانی آماده رونمایی است.

بنا بر این گزارش، چهار پروژه آماده افتتاح صنعت برق در استان اصفهان شامل "نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی طالخونچه"، "نیروگاه خورشیدی یک مگاواتی زادافشار"، " بخشی از اتصالات 63 کیلوولت هسنیجه" و "خط 63 کیلوولت سپاهان" است که در شهرستان‌های اصفهان، نجف‌آباد و طالخونچه با هدف تامین برق پایدار و مطمئن برای مشترکان صنعتی، تغذیه پست‎های 63 کیلوولت شهرک صنعتی علویجه، سیمان ساروج و هسنیجه افتتاح خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، پروژه‌ "تصفیه‌خانه آب سامان" با ظرفیت 120 لیتر در ثانیه، دو هزار و 700 متر لوله خط انتقال آب خام، پنج هزار و 500 متر خط انتقال آب پاک از تصفیه‌خانه به مخازن شهر و مخازن آب به ظرفیت هزار مترمکعب با اعتبار 51 میلیارد تومان و 30 هزار نفر جمعیت تحت پوشش در شهرستان سامان و پروژه "احداث 2 بی 63 کیلوولت در پست فارسان" برای تغذیه به پست 63 کیلوولت دشتک و با هدف تامین برق پایدار برای مشترکان صنعتی، خانگی و تجاری و تغذیه پست سیار دشتک، دو پروژه آماده افتتاح در استان چهارمحال و بختیاری است.

همچنین پروژه برق‌رسانی به 62 روستا در 16 استان‌ اردبیل، ایلام، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کرمان، خراسان‌جنوبی، خراسان‌رضوی، خراسان‌شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، مازندران، قزوین، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و یزد با جمعیت تحت پوشش 931 خانوار قرار است به بهره‌برداری برسد.

ایران برق سرمایه گذاری صنعت ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر