کد خبر: 1063721 A

مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد

مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری از تغییر مسیر پرواز ریاض-لاک‌نو هواپیمایی Spice Jet به فرودگاه زاهدان خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، حسن رضایی‌فر، مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: پرواز شماره SEJ۹۷۴۹ هواپیمایی Spice Jet هندوستان که از ریاض به مقصد شهر لاک‌نوی هند در پرواز بود، در آسمان با ترک خوردگی شیشه کابین خلبان (Wind Shield) مواجه شد.

وی افزود: بنابر دستورالعمل شرکت سازنده، این هواپیما ارتفاع خود را کم کرده و ساعت ۱۷:۰۰ در نزدیک‌ترین فرودگاه، که فرودگاه زاهدان بود، فرود آمد. لازم به تاکید است که این فرود، «فرود اضطراری» به شمار نمی‌رود.

رضایی‌فر ادامه داد: این پرواز با یک فروند بویینگ ۷۳۷ مدل ۸۰۰ با رجیستر VT-SZN انجام می‌شده و ۹ خدمه و ۸۴ مسافر در آن حضور داشتند که مسافران در فرودگاه زاهدان به سالن ترانزیت راهنمایی شده و از آن‌ها پذیرایی به عمل آمد.

مدیرکل دفتر بررسی سوانح هوایی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با هماهنگی هندوستان، هواپیما در زاهدان چک شد و پس از اطمینان از ایمنی پرواز مقرر شد هواپیما ‌‌در ارتفاع کمتر به سمت هندوستان ادامه پرواز دهد. این هواپیما اکنون آماده پرواز است‌.

سازمان هواپیمایی کشوری فرودگاه مسافران وزارت راه و شهرسازی هواپیما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر