کد خبر: 1063093 A

مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1400 با رویکرد شعار سال و با هدف پشتیبانی و مانع زدایی از تولید صادراتی تدوین و توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایلنا از سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری با اعلام این خبر افزود: سال گذشته بسته حمایت از صادرات غیر نفتی با رویکرد جهش تولید اجرا شد و تلاش گردید حمایت‌های انجام شده در راستای جهش تولید صادراتی باشد.

وی بیان کرد:  با برنامه ریزی انجام شده، در سال گذشته بیش از 700 واحد تولیدی و صادراتی از سرفصل های حمایتی مندرج در بسته حمایت از صادرات غیر نفتی منتفع شدند . 

دبیرکارگروه مشوق های صادراتی ادامه داد: اولویت پرداخت مشوق های صادراتی در سال 99 حمایت از احداث تجهیز و توسعه زیر ساخت های تجاری بوده و با امتیاز زیر بنا های تجاری اعم از سرد خانه‌ها، انبار های مکانیزه، مراکز بسته بندی و سورتینگ، پایانه ها و مراکز نمایشگاهی گامی در تسریع و تسهیل صادرات و در نهایت جهش تولید برداشته شد. 

قمری گفت: در تدوین بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال 1400 تلاش خواهد شد تا در هر سر فصل پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی به صادرکنندگان و پرداخت مشوق های صادراتی با تاکید بر کاهش هزینه‌های واحدهای صادراتی اقدام شود و به‌ویژه در بخش کمک سود تسهیلات دریافتی صادرکنندگان انجام خواهد شد.

اقتصاد مقاومتی ایران تجارت کاهش هزینه برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر