کد خبر: 1059362 A

اردکانیان:

وزیر نیرو گفت: برنامه سال 1400 پویش #هرهفته_الف_ب_ایران حداکثر تا پایان فروردین ماه ابلاغ خواهد شد و به طور خاص طرح‌های معینی در بخش‌های مختلف تامین و توزیع آب و برق و جمع آوری و تصفیه فاضلاب تا پایان فعالیت دولت دوازدهم و تا پایان سال به صورت هفتگی به مدار بهره‌برداری خواهند آمد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، «رضا اردکانیان» روز سه‌شنبه در آئین افتتاح پروژه‌های توزیع نیروی برق سراسر کشور با اشاره به تداوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران اظهار داشت: ایستگاه و هفته نخست پویش در بخش توزیع صنعت برق است و مراسم رسمی افتتاح طرح‌های متعددی در سراسر کشور برگزار شده که در طول نیمه دوم سال 98 طرح‌ها به مرور به مدار بهره‌برداری آمدند؛ 8 هزار کیلومتر تبدیل سیم‌های مسی به کابل‌های خودنگهدار، حدود 9 هزار کیلومتر مدارهای انتقال و توزیع برق که به تازگی احداث شده، حدود 11 هزار دستگاه ترانسفورماتور توزیع و برق‌رسانی به 600 هزار مشترک جدید در کنار انبوهی از طرح‌های ساز و کاری که مجموعه این‌ طرح‌ها سرمایه‌گذاری افزون بر دو هزار و 613 میلیارد تومان را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با تقدیر از تمام همکاران صنعت آب و برق افزود: انبوهی از دستگاه‌های اجرایی و ستادی در داخل سازمان دولت و خارج از آن، در عرصه رسانه‌ها، بیرون از قوه مجریه و دیگر قوا در مجموعه‌های مردم‌نهاد و خود مردم پشتیبانی کرده و می‌کنند و با حمایت‌ها و انگیزه‌هایی که از طریق آنها تدارک می‌شود این توفیق را پیدا می‌کنیم که به وظایف خود عمل کرده، از این بابت از طرف تمام همکاران از این مجموعه وسیع که بویژه در دوران جنگ اقتصادی، ما را مدد دادند تا به طور نسبی شرمنده مردم نباشیم سپاسگزاری می‌کنم.

اردکانیان گفت: امسال سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است. نامگذاری سال یک موضوع اتفاقی نیست و چه بسا در مجال‌های متعددی در طول سال، فکر و تدارک می‌شود که نامگذاری سال بعد چه باشد و این عنوان یک کپسولی است که باید و به درستی در عرصه‌های مختلف بازگشایی شده و مناسب با عرصه فعالیت، این نامگذاری وسیله‌ای برای پیشبرد کارها قرار گیرد؛ در نهایت با سرافرازی نقش و سهم هر سازمان،‌ مجموعه و فرد در تحقق این عنوان که شعاری ملی است در پایان سال مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه "تولید"، علاوه بر مفهوم فیزیکی و مادی می‌تواند به عرصه تولید فکر هم تسری پیدا کند، گفت:‌ وظیفه داریم آحاد و مجموعه‌هایی از ما که در صنعت آب و برق نقش و مسئولیت تولید فکر دارند هم به فعالیت خود بیافزایند. پشتیبانی از تولید فکر و رفع موانع بر سر راه آن هم می‌تواند در ذیل شعار سال دسته‌بندی شود.

وی افزود: برای تولید، توسعه و رشد حتما باید سقف را خیلی بالاتر از آنچه که هستیم ببینیم، این به معنای دور شدن از وظیفه شرعی، اخلاقی و قانونی انگیزه دادن نیست،باید شاخص‌ها را با شاخص‌های جهانی تطبیق داده و سعی کنیم الگو بگیریم، علاوه بر آنکه همیشه باید مرزهای اخلاقی را هم رعایت کرد.

اردکانیان با بیان این که اخلاق حرفه‌ای اصلی‌ترین ستون خیمه توسعه‌یافتگی است، گفت: این بدان معنا نیست که مدام با پرخاشگری، ‌انتقادهای بیجا و غیرسازنده انگیزه‌ها را کاهش داده و امیدها را کم کنیم.

وی ادامه داد:‌ اکنون بخش برق ما به حدی از توسعه‌یافتگی نسبی رسیده که می‌تواند جلودار یک نهضت اصلاح ادبیات سیستم اجرایی کشور شود.

وزیر نیرو افزود:‌ ما یک دستگاه ارائه دهنده خدمات زیربنایی هستیم و آب و برق نقش زیربنایی را دارد.

وزیر نیرو در پایان خاطرنشان کرد: ‌پویش #هرهفته_الف_ب_ایران نهضتی است که در وزارت نیرو به عنوان باقیات و صالحات باقی می‌ماند.

ادبیات ایران برق دولت ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر