کد خبر: 1055810 A

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال ۱۳۹۹ به طور متوسط ۲۵ هزار و ۲۶۰ ریال پرداخت شد و در کل ۲۰۸ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به حساب گندم‌کاران سراسر کشور واریز شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، حسن حنان در خصوص خرید تضمینی گندم در سال گذشته گفت: برای خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم در سال ۱۳۹۹، به طور متوسط ۲۵ هزار و ۲۶۰ ریال پرداخت شد.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: در سال گذشته، مقدار خرید تضمینی گندم از کشاورزان 31 استان به ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تُن رسید که ارزش ریالی گندم‌های خریداری شده بیش از ۲۰8 هزار و 700 میلیارد تومان بود.

وی با تاکید بر اینکه در سال 99، مقدار 8.2 میلیون تُن گندم از ۵۰۶ گندم‌کار خریداری شد، اظهار کرد: کشاورزان گند‌م‌های خود را در قالب یک میلیون ۴۸۰ هزار محموله به ۱۱۰۰ مرکز خرید 31 استان تحویل دادند.

حنان همچنین از آمادگی شرکت بازرگانی دولتی ایران برای خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت استان‌های جنوبیِ سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان، کرمان و هرمزگان پیشگام در خرید تضمینی هستند و از میانه فروردین تحویل گندم در کشور آغاز خواهد شد.

ایران سیستان و بلوچستان معاون کشاورزان گندم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر