کد خبر: 1052108 A

در راستای سیاست توسعه تولید و هدایت سرمایه‌ها به بخش تولید، تفاهم نامه همکاری بین وزارت صمت و 5 شرکت تولیدی برتر کشور به ارزش بالغ بر 152 هزار میلیارد تومان مبادله می‌شود.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، در راستای سیاست توسعه متوازن تولید و صنایع و معادن در کشور و ایجاد فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری، وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدام به شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و معرفی آن‌ها به 100 شرکت تولیدی برتر کرده است.

امروز دوشنبه 25 اسفند، در مرحله اول اجرای این طرح،تفاهم همکاری با حضور 5 شرکت در قالب 62 پروژه و با سرمایه‌گذاری بالغ ‌بر 152 هزار میلیارد تومان، مبادله می‌شود تا نقطه آغازی برای ایجاد یک تحول بزرگ در جهت توسعه سرمایه‌گذاری و حمایت از کالای ایرانی باشد.

این اقدام وزارت صمت در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران برتر و ارتقاء امنیت سرمایه گذاری در کشور صورت گرفته است و موجب ایجاد هزاران فرصت شغلی، افزایش ارزش افزوده و توسعه صادرات در کشور خواهد شد.

اجرای این طرح علاوه بر تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با هدف تاب‌آوری اقتصادی و افزایش کیفیت و تنوع در محصول، موجب جایگزینی واردات و بهبود تراز تجاری کشور، توسعه نوآوری و کارآفرینی فناورانه، تکمیل زنجیره ارزشی و جلوگیری از خام فروشی و رشد اقتصادی، بهبود وضعیت معیشتی و امیدآفرینی در جامعه خواهد بود.

اقتصاد مقاومتی سرمایه سرمایه گذاری واردات سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر