کد خبر: 1049746 A

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستای«وی» از اتصال این روستا به شبکه جهانی اینترنت خبرداد و رضایت مردم را سرمایه اصلی مسئولان دانست.

به گزارش ایلنا از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد جواد آذری جهرمی در ابتدای سفر استانی خود به هرمزگان برای بررسی ارتباطات روستایی به روستای «وی» شهرستان بشاگرد رفت و در جمع مردم این روستا با تاکید بر اینکه ارتباطات حق شماست هر کاری هم که تا به امروز در این حوزه انجام شده است وظیفه دولت بوده است، گفت: هدف امروز من برای حاضر شدن در جمع شما دریافت یک پاسخ مشخص است، اینکه «آیا از زحماتی که بخش ارتباطات تا به امروز کشیدند تا شما را به شبکه جهانی متصل کنند، امکان آموزش مجازی را فراهم کنند، بستر خرید و فروش اینترنتی صنایع دستی را فراهم کنند، فاصله تهران تا بشاگرد را به یک کلیک برسانند و از آن مهمتر مردم این روستا را نظارت پذیر بر بخش مدیریت کنند راضی هستید؟»

آذری جهرمی ادامه داد: یکی از مردم منطقه فیلمی گرفته بود که شاید این فیلم ۳۰ ثانیه بود و از چند کانال مختلف به دست من رسید که یک قسمت از مسیر فیبر نوری را درست حفاری نکرده بودند که به همکارانم نشان دادم و تاکید داشتم که باید ظرف امشب مشکل فیبر نوری منطقه حل شود و به شوخی به آنها هم این مسئله را گوشزد کردم که خودتان اینترنت را دایر کردید اولین نقد آن هم متوجه خودتان شد.

وی افزود: از این پس شما هم می‌توانید نظارت میدانی بر خادمان خود داشته باشید که اولین اتفاق هم  شب گذشته افتاد و بنابراین برقراری شبکه ارتباطی فرصت و حقوقی فراهم آورده تا بتوانید مطالباتتان را پیگیری کنید. 

آذری جهرمی گفت: رضایت مردم سرمایه بزرگی برای ما مسئولان است و خداوند همین رضایت شما را برکتی برای برداشتن گام‌های بعدی قرار دهد.

وزیر ارتباطات در ادامه گفت: موضوع دیگر اینکه می خواهم از جوانان گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی که انصافا برای ما قوت قلبی بودند تشکر کنم. حضور این گروه در وسط میدان و کمک کردن به بخش ارتباطات برای دایر کردن دکل‌های ارتباطی، برق رسانی، جاده کشی و... کمک بزرگی بود.

وی افزود: امروز نوزدهم اسفند ماه  است و ۸۵ درصد روستاهای شهرستان بشاگرد به اینترنت متصل شده‌اند و این قول را به شما می دهم که تا اول فروردین ماه ۱۰۰ درصد روستاهای بشاگرد به شبکه جهانی متصل شوند.

آذری جهرمی ادامه داد: همچنین بچه های پرسپولیسی روستا «وی» از ما درخواست داشتند تا زمین خاکی آنها را چمن مصنوعی کنیم. همین جا این قول را می‌دهیم که تا خرداد ماه این زمین خاکی تبدیل به چمن مصنوعی شود و این هدیه اپراتورها به گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی است. همچنین دانش آموزان مدرسه پنج کلاسه روستا از ما درخواست دارند تا مدرسه آنها را هوشمند کنیم. این قول را هم می دهیم تا این مدرسه را نیز هوشمند کنیم.

در پایان وزیر ارتباطات با تقدیم لوحی از گروه جهادی حاج قاسم سلیمانی تقدیر کرد.

ارتباطات و فناوری اطلاعات اینترنت سرمایه صنایع دستی روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر