کد خبر: 1048663 A

400 روستای 7 استان کشور در قالب هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران طی روز‌های آتی به شبکه آبرسانی سالم و پایدار متصل خواهند شد.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، روز سه‌شنبه 19 اسفند سال‌جاری در قالب هفته چهل و چهارم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، پروژه آبرسانی به 400 روستا در استان‌‌های گیلان، سیستان و بلوچستان، خراسان‌رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، خوزستان و کرمان با اعتبار 301.9 میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

گزارش شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نشان می‌دهد از ابتدای دولت یازدهم تا پایان بهمن امسال، آبرسانی پایدار به 12 هزار و 507 روستا با جمعیت 8.3 میلیون نفر محقق شده است.

بر این اساس، در دولت تدبیر و امید به طور متوسط هر سال حدود 1.1 میلیون نفر (هر هفته 34 روستا) از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند شده‌اند که پیش‌بینی می‌شود تا نیمه دوم سال 1400، این رقم به 9.3 میلیون نفر برسد؛ بنابراین جمعیت روستایی بهره‌مند از شبکه آب شرب پایدار تا پایان دولت دوازدهم از 900 هزار نفر به بیش از 10 میلیون نفر خواهد رسید.

این گزارش می‌افزاید، طرح ملی آبرسانی به روستاهای کشور با هدف تامین آب شرب پایدار برای 20 هزار و 774 روستا با جمعیت 10.9 میلیون نفر تعریف شده که اتصال سامانه‌ها به منابع تامین آب پایدار، ارتقای تاب‌آوری تاسیسات موجود از طریق اصلاح و بازسازی سامانه‌های انتقال و توزیع، توجه به کاهش آب بدون درآمد در شبکه‌های روستایی و کنتوردار کردن منابع تولید با هدف مدیریت مصرف از اهم دستاوردهای اجرای این طرح عنوان شده است.

استان کشور ایران دولت روستا ب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر