کد خبر: 1047424 A

رئیس اوپک و وزیر معدن و نفت آنگولا گفت: امیدوارم با تلاش‌های اوپک پلاس، بازار باثباتی را برای نفت رقم بزنیم.

به گزارش ایلنا از وزارت نفت، دیامنتینو آزودو امروز (پنجشنبه، ۱۴ اسفندماه) در افتتاحیه چهاردهمین نشست وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس اظهار کرد: امیدوارم با تلاش‌های اوپک پلاس بازار باثباتی را برای نفت رقم بزنیم و اقتصادهای ملی با این انسجام تقویت ‌شوند.

وی ادامه داد: انتظار این است با رویکرد مثبتی که اتخاذ شده است همه کشورها به پایبندی کاهش تولید خود ادامه دهند تا با از بین رفتن تبعات منفی، بازار به سمت مثبت تغییر جهت دهد.

۲۳ تولیدکننده عضو اوپک پلاس در نشست امروز (پنجشنبه، ۱۴ اسفندماه) و پس از پایان سخنرانی عبدالعزیز بن‌سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه و دیامنتینو آزودو، رئیس اوپک و وزیر معادن و نفت آنگولا در آیین افتتاحیه، در نشست پشت درهای بسته ضمن شنیدن گزارشی از دبیرخانه اوپک درباره برنامه‌های تولید نفت در ماه‌های آینده بحث و گفت‌وگو می‌کنند.

خبرها پیش از برگزاری این نشست از وجود تفاوت دیدگاه بین عربستان و روسیه حکایت دارد، مسکو خواستار افزایش تولید نفت و تسهیل توافق کاهش تولید است و ریاض معتقد است با توجه به وجود انواع ویروس کرونا باید محتاطانه عمل کرد.

نشست دیروز کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) هم بدون ارائه توصیه‌ای به نشست امروز وزیران، به کار خود پایان داد و تصمیم‌گیری برای تولید ماه آوریل به نشست امروز وزیران اوپک پلاس سپرده شده است.

آنگولا اوپک روسیه معدن نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر