کد خبر: 1046645 A

عضو کمیسیون رسیدگی به جرایم اتحادیه پوشاک مطرح کرد؛

چگونه می‌توان مصرف کننده داخلی را به استفاده از تولیدات با کیفیت داخلی تشویق و ترغیب کرد. باید توجه داشت که حمایت از تولید کننده پوشاک داخلی و‌گرایش مصرف کننده به سوی آن در قالب شعار و سخن، بی‌ثمر است.

 به گزارش خبرنگار ایلنا، محمودرضا آقاپور علیشاهی کارشناس ارشد اتحادیه پوشاک و عضو کمیسیون رسیدگی به جرایم و تخلفات صنفی اتحادیه پوشاک تهران با اشاره به مشکلات صنف پوشاک در سال 99 گفت: این صنعت علاوه بر مشکلات مربوط به دارایی، بیمه، تسهیلات بانکی و نوسانات شدید بازار که سایر همکاران قبلا هم بطور کامل به آن پرداخته‌اند. مشکل بزرگتری چون مواد اولیه و خرج کار و نبود پارچه های تخصصی در تمام رسته ها و کمبود شدید پارچه های حتی تولید داخل رو به رو است این مشکل بزرگ هم اکنون در تولید بسیار تاثیر گذار بوده و همین امر برای تولید کننده هایی که در حال حاضر کم و بیش فعال هستند بسیار سخت و نگران کننده است 

 وی با طرح این پرسش که با این مشکل بزرگ داخلی چگونه می‌توان به پیشرفت، توسعه، و رقابت در بازار های جهانی امیدوار بود افزود: چگونه می‌توان مصرف کننده داخلی را به استفاده از تولیدات با کیفیت داخلی تشویق و ترغیب  کرد حمایت از تولید کننده پوشاک داخلی و‌گرایش مصرف کننده به سوی آن در قالب شعار و سخن ، بی ثمر است .

  پور علیشاهی افزود: باید در جهت پیشرفت و توسعه این صنعت که در کشورمان بسیار مهم و تاثیر گذار است اصولی و بلند مدت برنامه ریزی  کرد همچنین لازم است اشاره ای داشته باشیم به مشکلات دیگری که ویروس کرونا دراین مدت یکسال برای صنف پوشاک رقم زد، بطوری‌که در تمام فصول سال این شرایط حاکم،و ضربه ی خیلی سنگینی به صنف وارد شد.

 وی ادامه داد: از همکاری تک تک اعضای صنف پوشاک که از همان روزهای آغازین شیوع بیماری کرونا که تا به حال به  طروق مختلف پشتیبان و یاریگر هموطنان عزیزمان بوده و هستند، کمال تشکر و قدردانی را داشته باشیم.

تاثیر مستقیم کمبود مواد اولیه در تولید پوشاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر