کد خبر: 1043892 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امسال ۲۲۱ کیلومتر آزادراه ساخته شد که نسبت به سال های گذشته این عدد رشد ۲.۵ برابری دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، خیرالله خادمی در مراسم ویدیو کنفرانسی افتتاح آزادراه غدیر با بیان اینکه خوشبختانه پروژه‌های ریلی، بزرگراهی و آزادراهی متعددی در حال ساخت است، گفت: با توجه به نام‌گذاری امسال توسط رهبری با عنوان جهش تولید، تعدادی از پروژه‌ها را برای ساخت در اولویت قرار دادیم.

وی ادامه داد: در بخش ریلی ۸ پروژه به طول ۱۵۰۰ کیلومتر در اولویت قرار گرفت که ۱۳ درصد شبکه ریلی موجود را شامل می‌شود. در بخش آزادراهی ۹ پروژه به طول ۶۶۰ کیلومتر که ۲۷ درصد شبکه موجود را شامل می‌شود و در بخش بزرگراهی هم ۷۷ پروژه به طول ۱۸۰۰ کیلومتر که ۱۱ درصد شبکه بزرگراهی است، در اولویت ساخت قرار گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تمام این پروژه‌ها بالای ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که به مرور افتتاح خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل افزود: امسال ۲۲۱ کیلومتر آزادراه ساخته شد که نسبت به سال های گذشته این عدد رشد ۲.۵ برابری دارد.

وی با بیان اینکه طول آزادراه‌های کشورمان در حال حاضر ۲۶۸۵ کیلومتر است، گفت: تا ۶ ماهه ۱۴۰۰ بیش از ۶۰۰کیلومتر آزادراه دیگر تحویل خواهیم داد و تا به امروز در ساخت آزادراه ها رشد ۳۲درصدی را تجربه کردیم.

خادمی با بیان در طول دولت تدبیر ۱۰۰۰ کیلومتر آزادراه ساخته شد، اظهار داشت: طول آزادراه‌های کشور در این دولت ۵۰ درصد افزایش یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به آزادراه‌های اطراف تهران گفت: آزادراه غدیر از جمله مهم‌ترین آزادراه‌های اطراف پایتخت امروز به افتتاح می‌رسد. قطعه دوم ازادراه تهران-شمال در حال ساخت است و روند بسیار خوبی دارد. ادامه ازادراه همت به عنوان کنارگذر کرج هم ساخته می شود.

 وی تاکید کرد: ازادراه غدیر با سرعت ۱۳۰کیلومتر ساخته شده که این اولین ازادراه با این سرعت است که تحویل می دهیم.

مدیرعامل شرکت ساخت با اشاره به ارزش این پروژه اظهار داشت: ارزش روز این پروژه ۷ هزار میلیارد تومان است که سهم دولت در این سرمایه گذاری ۳۰ درصد و سهم قرارگاه خاتم‌الانبیا ۷۰ درصد بود.

خادمی درباره مزیت‌های ازادراه غدیر گفت: در سال اول بهره برداری طبق پیش بینی‌ها ۳۰ میلیون مسافر از این مسیر عبور می‌کنند که این عدد در سال بیستم به ۷۰ میلیون مسافر می‌رسد و همچنین برای میزان بار هم ۸۰ میلیون تن پیش بینی شده است.

ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه سالانه ۱۰۰میلیون لیتر سوخت صرفه جویی خواهد شد.

خادمی تاکید کرد: این پروژه برای دولت ۲۵هزار میلیارد تومان درآمدزایی خواهد داشت.

حمل و نقل رشد معاون وزیر راه و شهرسازی آزادراه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر