کد خبر: 1042482 A

مدیر عامل آبفای کشور در پاسخ به ایلنا:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه در حال حاضر در بخش سرمایه‌گذاری آبرسانی ارس از کشورهای اروپایی و یا در آبرسانی شمال شرق خوزستان کنسرسیومی از شرکت‌های چینی حضور دارند، گفت: ما پروژه روی میز زیاد داریم که اگر گشایشی در برجام اتفاق بیفتد، امکان جذب سرمایه خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، حمیدرضا جانباز در پاسخ به سوال ایلنا درباره وضعیت تامین اعتبار و فایناس خارجی برای پروژه‌های آبرسانی و فاضلاب در صورت لغو تحریم‌ها و گشایش در برجام اظهار داشت:  هر اتفاقی در افزایش سقف طرح‌های تملک و دارایی صورت بگیرد طرح‌های فاضلاب را هم در برمی‌گیرد. 

وی افزود: در لایحه بودجه هم دولت و هم کمیسیون تلفیق توجه خوبی به بخش آب و فاضلاب صورت گرفته و مشکلات اعتباری بودجه در طرح‌های آب و فاضلاب مخصوصا در آب شرب روستایی قابل حل است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه نگاه ما به موضوع فاضلاب تغییر کرده است، گفت: در واقع به فاضلاب به عنوان آب جایگزین نگاه می‌کنیم و موضوع بازچرخانی را در دستور کار قرار داده‌ایم، در کشور این موضوع جا افتاده که با مکانیزم استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی این اتفاق را رقم بزنیم، بعنوان مثال در مناطق فلات مرکزی از امکانات بخش‌خصوصی استفاده کرده و پروژه‌های بازچرخانی را در قالب قراردادهای BOT، BOO و بیع متقابل اجرا می‌کنیم.

وی درباره استفاده از فاینانس خارجی در صورت لغو احتمالی تحریم  بیان داشت: طرح‌هایی که قبلا مصوب شده و از کشورهای که خطوط اعتباری باز داشته‌اند، مثل پروژه فاضلاب غرب اهواز، تعدادی از ایستگاه‌های پمپاژ در استان خوزستان، بازسازی شبکه فاضلاب استان اصفهان در حال انجام است.

این مقام مسئول گفت: در زمینه بخش‌هایی که متاثر تحریم شدند، قراردادها و توافقات آماده داریم که در صورت لغو تحریم می‌توان از منابع مختلف خارجی استفاده کرد. 

وی یادآور شد: در حال حاضر در بخش سرمایه‌گذاری آبرسانی ارس از کشورهای اروپایی و یا در آبرسانی شمال شرق خوزستان کنسرسیومی از شرکت‌های چینی حضور دارند.

جانباز تاکید کرد: ما پروژه روی میز زیاد داریم که اگر گشایشی در برجام اتفاق بیفتد، امکان جذب سرمایه خواهیم داشت.

استان اصفهان سرمایه سرمایه گذاری شرکت آب و فاضلاب کشورهای اروپایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر