کد خبر: 1040639 A

دقایقی پیش و با حضور معاون وزیر نیرو و همچنین مدیرعامل توانیر، دور چهارم اقدام فراگیر در سطح همه شرکت‌های توزیع برق، با هدف مقابله با مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز و تنظیم روشنایی‌های معابر در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش ایلنا از توانیر، این برنامه که در قالب چهارمین دور اقدام فراگیر در سطح همه شرکت‌ها توزیع کشور برگزارمی شود، امروز پنجشنبه 30 بهمن آغاز و تا فردا ادامه خواهد یافت.

درهمین زمینه  همایون حائری معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: حفظ آمادگی اکیپ های عملیاتی و پرسنل بخش توزیع می تواند در افزایش سرعت عمل هنگام بروز بحران ها بسیار موثر باشد.

حائری به زمین لرزه شب گذشته سی سخت اشاره کرد و افزود: آمادگی همکاران نشان داد که سرعت عمل چقدر در افزایش پایداری و برقدار کردن مناطق آسیب دیده موثر باشد.

مقابله با رمز ارزهای غیرمجاز ادامه می یابد

در همین خصوص محمد حسن متولی زاده مدیرعامل توانیر گفت: استفاده از کنتورهای فهام و تنظیم ساعات های نجومی مدارات روشنایی و یک درمیان کردن چراغهای روشنایی معابر را از دیگر محورهای این برنامه سراسری به شمار می رود.

متولی زاده ادامه داد: در کنار مقابله با دستگاه های رمز ارز غیرمجاز که به نوعی تجاوز به حقوق مردم تلقی می شود، توسعه بکارگیری نرم افزار برق من در اخذ گزارش های مردمی نیز در دستور کار این برنامه سراسری خواهد بود.

مدیرعامل توانیر همچنین با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته در خصوص ورود  جبهه هوای سرد به کشور، تصریح کرد: صنعت برق با این اقدام فراگیر، برای هفته سرد پیش رو آماده می شود.

خاطرنشان می سازد که پیش از این صنعت برق در سطح شرکت های توزیع سراسر کشور، با برگزاری سه برنامه سراسری، برای افزایش پایداری، تاب آوری و پیش گیری از بروز مشکلات در شبکه های توزیع اقدام کرده بود.

در این برنامه سراسری، بیش از 5 هزار نفر از نیروهای فنی شرکت های توزیع در قالب افزون بر یکهزار اکیپ های عملیاتی در قالب  در گروه های 2 تا 3 نفره  و نفرات پشتیبان، اقدام به رفع مشکلات و بهینه سازی شبکه های توزیع با محورهای تنظیم شده می نمایند.

ارز برق روشنایی زمین معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر