کد خبر: 1039627 A

مدیر تولید شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس خبر داد:

مدیر تولید شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از امضای بیش از چهار هزار میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه اجرایی با سازندگان و شرکت های دانش بنیان ایرانی با هدف بومی سازی و ایرانی سازی انواع کالاهای مصرفی، قطعات یدکی، تجهیزات ثابت و دوار، مواد شیمیایی و کاتالیست ها در حاشیه برگزاری دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل صنعت پتروشیمی خبر داد.

به گزارش ایلنا، «محمدرضا سلیمان‌زاده» در حاشیه برگزاری اولین روز این رویداد تخصصی درجمع خبرنگاران با بیان اینکه در نخستین دوره برگزاری این رویداد صنعت پتروشیمی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه اجرایی با شرکتهای سازنده و دانش‌بنیان ایرانی امضا شد گفت با گذشت کمتر از یکسال بیش از نیمی از این تفاهم نامه ها اجرایی و عملیاتی شده است.

مدیر تولید شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با بیان اینکه پیشرفت اجرایی تفاهم نامه‌هایی که در اولین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی امضا شده امروز بین 20 تا 90 درصد است، تصریح کرد: پیش ‌بینی می‌شود در حاشیه برگزاری دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی بالغ بر ۷۰ تفاهم‌نامه و قرارداد با سازندگان ایرانی و شرکت‌های دانش بنیان داخلی امضا شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه ارزش تفاهم نامه‌هایی و قردادهایی که در حاشیه برگزاری دومین دوره تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با شرکت‌های ایرانی امضا می‌شود حدود ۴ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود، تاکید کرد: به‌عبارت دیگر با گذشت یک‌سال از برگزاری این نمایشگاه تخصصی صنعت پتروشیمی پروژه‌هایی که در قالب قرارداد و یا تفاهم‌نامه به شرکت‌های ایرانی در شرایط تحریم واگذار می‌شود افزایش بیش از هشت برابری داشته است.

وی با بیان اینکه بسیاری از تفاهم نامه ها و قراردادهایی که در حاشیه نمایشگاه صنعت پتروشیمی امضا می شود برای نخستین بار در داخل کشور طراحی و ساخته می شوند، اظهار داشت: بسیاری از کاتالیست ها، مواد شیمیایی، تجهیزات و قطعات یدکی مصرفی پتروشیمی ها با امضای این تفاهم نامه و اجرای قراردادها بومی سازی و ایرانی سازی می شود.

گفتنی است، دومین رویداد تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با مشارکت بیش از 200 شرکت دانش بنیان، سازنده تجهیزات، پتروشیمی‌ها، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری بازار سرمایه از دیروز آغاز به کار کرد.

پتروشیمی خلیج فارس صنعت مواد شیمیایی کاتالیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر