کد خبر: 1039473 A

رییس کنفدارسیون صادرات ایران؛

رییس کنفدراسیون صادرات ایران اعلام کرد: با بیان اینکه تصمیمات جلسۀ 177 ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بارقه امید ایجاد کرد، افزود: اما این بخشنامه نیز چون با روکرد واردت بود و می تواند برا صادرات مشکل ساز شود اما می خواهیم زودتر ابلاغ شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد لاهوتی در نشست اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه امسال 40 درصد ریزش پرونده برای شرکت در انتخاب نمونه‌های صادر کنندگان داشته‌ایم، اظهار کرد: هر ساله برای شرکت در این مراسم 70 تا 80 پرونده دریافت می‌شد در حالی که امسال تنها 40 پرونده دریافت شده است.

وی ادامه داد: دلیل عدم استقبال صادرکنندگان از این مراسم افزایش مشکلات است که همه آن‌ها گرفتار دفع مشکلات کرده است.

به گفته لاهوتی برای انتخاب برگزیدگان 6 جلسه برگزار شد که 4 جلسه آن کارشناسی بود و از تهران 14 شرکت برای تقدیر انتخاب شد.

وی زمان برگزاری انتخاب نمونه‌های صادرگنندگان را 4 اسفندماه اعلام کرد.

لاهوتی در ادامه سخنان خود با اشاره به خروج امریکا از برجام اظهار کرد: از سال 97 به دلیل خروج امریکا از برجام شرایط ارزی کشور با مشکل مواجه شده و دولت برای حل مانع ارزی شرایط واردت و صادرات مشکلات جدی دارد.

وی تاکید کرد: دولت بالای صد بخشنامه صادر کرده و هر بخشنامه قبلی را نقض کرده ولی هنوز نتوانسته  مشکلات راحل کند.

لاهتوی با بیان اینکه تصمیمات جلسۀ 177 ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بارقه امید ایجاد کرد، افزود: اما این بخشنامه نیز رویکرد وارداتی داشت و می‌تواند برا صادرات مشکل ساز شود.

لاهتوی گفت: از وزیر اقتصاد می‌خواهیم به رغم مشکلات تصمیمات جلسه 177 هر چه سریع‌تر پیش‌نویس آن ابلاغ شود تا هم صادر کنندگان و هم واردکنندگان از منابع ارزی اطمینان داشته باشند.

ارز اقتصاد دولت کارشناسی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر